24/05/2023
Sintrim Team 14 13 15 22 - 64 -
Fioretsina Salonica 27 16 22 17 - 82 -

Στον τελικό της Master οι Fioretsina!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, η Fioretsina έδειξε την υπεροχή της, καταφέρνοντας να καταλάβει τον έλεγχο του αγώνα. Ο Νίκος Τερζίδης προσπάθησει να αποδώσει το καλύτερο του, αλλά αντιμετώπισε αντίσταση από την άμυνα της Fioretsina. Οι Fioretsina επιδείκνυαν εξαιρετική συνεργασία και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, προηγούμενοι με 14-27.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Fioretsina συνέχισε να κυριαρχεί στο γήπεδο. Οι παίχτες της Sintrim Team προσπάθησαν να ανταποκριθούν, αλλά οι καλύτεροι παίχτες της Fioretsina, Μιλκούδης και Τετράδης έδειχναν ασταμάτητοι. Με εξαιρετικές επιθέσεις και ακρίβεια στα σουτ, η Fioretsina αύξησε το προβάδισμά της στο σκορ, καταλήγοντας σε ένα υποσχόμενο 27-43.

Οι παίκτες της Sintrim Team στο τρίτο δεκάλεπτο έδειξαν αντοχή και προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ, αλλά ο Πυδαράκης της Fioretsina έδειξε τι πραγματικά αξίζει. Με εξαιρετική ακρίβεια στα σουτ και εκπληκτικές κινήσεις, η Fioretsina αύξησε ακόμη περισσότερο το προβάδισμά της, φτάνοντας στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με ένα εντυπωσιακό σκορ 42-65.

Καθώς πλησιάζαμε προς το τέλος του αγώνα, το τέταρτο δεκάλεπτο έφερε ακόμη περισσότερη ένταση και ανατροπές. Οι παίκτες της Sintrim Team δεν έχασαν την πίστη τους και επέδειξαν μεγάλη αποφασιστικότητα. Ο Νίκος Τερζίδης και ο Σαλαβάτης προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους σε μια επική ανατροπή. Ωστόσο, η Fioretsina παρέμεινε ανυπέρβλητη και εν τέλη πήρε την νίκη με τελικό σκορ 64-82.

Ο πολυτιμότερος παίχτης είναι ο Διονύσης Τετράδης ο οποίος άγγιξε το double double καθώς είχε 31 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Για την Sintrim Team πρωταγωνιστής είναι ο Νίκος Τερζίδης ο οποίος έβαλε 28 πόντους και πήρε 6 ριμπάουντ καθώς μοίρασε και 5 ασίστ.

Sintrim Team: Καρακώστας , Τερζίδης Ν. 28 (3) , Λιβέρης 2 , Μαυράκης , Μπούζης , Σαλαβάτης 12 , Τερζίδης Σ. , Μεγαλόπουλος 7 (1) , Σταυρίδης 6 (2) , Μεταξούδης , Γιολβάνης 9 (1)

Fioretsina Salonica: Χατζηλιάδης 5 , Μιλκούδης 23 (1) , Χαριτίδης Φ. , Τζάμος 2 , Παπαδόπουλος 2 , Παπαβασιλείου 5 , Τετράδης 31 (5) , Χαριτίδης Α. , Χαϊτλής 2 , Πυδαράκης 12 (3)