19/10/2024
Beer Team 13 11 11 9 - 44 -
Brooklyn Bets by Amerikanos24 13 17 11 12 - 53 -

Στο τέλος οι Brooklyn Bets !

Στην αρχή του παιχνιδιού οι Brooklyn Bets πάτησαν καλύτερα στο παρκέ. Ο Αγγελόπουλος έδωσε λύσεις στην επίθεση με σουτ 2 πόντων, μαζί με τον Μαυρογιαννάκη και Καρατσαρέα, ενώ ο Δημητρόπουλος σκόραρε πίσω από τη γραμμή 6,75. Από την άλλη η Beer Team στα τελευταία λεπτά ισορρόπησε το παιχνίδι με τα εύστοχα σουτ των Μαρφαντά Κ. και Μαρφαντά Δ. , ενώ ο Κωστούλας και Θεοδοσόπουλος ανέλαβαν από το σημείο της ρακέτας.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα πράγματα ξεκαθαρίστηκαν, με τους φιλοξενούμενους να τρέχουν σερί 0-8. Στην επίθεση βοήθησαν οι Παυλόπουλος από το τρίποντο, ενώ οι Δημητρόπουλος και Αγγελόπουλος βοήθησαν από τη ρακέτα. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να επιστρέψουν στους 6 με τους Μαρφαντά Κ. και Κωστούλα.

Μετά την ανάπαυλα οι Bets συνέχισαν με τον ίδιο τρόπο το παιχνίδι τους. Ο Πουλόπουλος ήταν παντού και βοήθησε την ομαδα του επιθετικά, μαζί με τους Δημητρόπουλο και Παρπέρη. Η Beer Team έμενε κοντά στο σκορ με τους Κωστούλα, Μαχαλιά και Μαρφαντά Δ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μειώσουν, πέτυχαν κάποιους πόντους και έφεραν το ματς σε απόσταση αναπνοής. Όμως οι Bets, όντας πιο συγκεντρώνενοι στα τελευταία 3 λεπτά καθάρισαν το παιχνίδι με σκορ 44-53.

Novibet MVP αναδείχθηκε ο Θοδωρής Πουλόπουλος με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δημήτρης Κωστούλας με 14 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Beer Team (Καλπακίδης): Μαχαλιάς 2, Μαυράκης,  Θεοδοσόπουλος 7, Κωστούλας 14, Μεταξάς 2, Μαυράκης,  Κρεκούκης 5, Λεβέντης,  Μαρφαντάς Κ. 8, Μαρφαντάς Δ 6

Brooklyn Bets (Μαυρογιαννάκης): Αγγελόπουλος 10, Παρπέρης 1, Καρατσαρέας 5, Μπαμπάτσικος 2, Δημητρόπουλος 10, Μαυρογιαννάκης 2, Πουλόπουλος 21, Ρούσσος,  Χουσέας.

Τι μας άρεσε: Οι δυναμικές μονομαχίες και από τις δύο ομάδες!