05/06/2024
The Toy Men 7 15 8 20 - 50 -
SugarDaddys 8 14 18 16 - 56 -

Sugar Daddys από την αρχή μέχρι το τέλος!

Ο αγώνας ξεκίνησε με αργό ρυθμό και αμυντική προσήλωση από τις δύο ομάδες. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 7-8 υπέρ των Sugar Daddys. Οι Toy Men, με τους Γκατζόγλου και Λογγινίδη να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό, προσπαθούσαν να βρουν ρυθμό στην επίθεση. Από την άλλη, οι Sugar Daddys, με τον Ζησόπουλο και τον Κυριακίδη να ξεχωρίζουν, εκμεταλλεύτηκαν κάποιες ευκαιρίες και κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση αυξήθηκε και οι δύο ομάδες βελτίωσαν την επιθετική τους απόδοση. Το σκορ στο ημίχρονο ήταν ισόπαλο 22-22, με τους Toy Men να καταφέρνουν να επαναφέρουν την ισορροπία. Οι Γκατζόγλου και Λογγινίδης συνέχισαν να παίζουν σημαντικό ρόλο για την ομάδα τους, σημειώνοντας κρίσιμα καλάθια. Οι Sugar Daddys, από την άλλη, με τον Ζησόπουλο και τον Κυριακίδη να παραμένουν σταθεροί στην απόδοσή τους, κατάφεραν να διατηρήσουν το σκορ κοντά.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για την εξέλιξη του αγώνα. Οι Sugar Daddys μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να ξεφύγουν στο σκορ, κλείνοντας το δεκάλεπτο με προβάδισμα 10 πόντων (30-40). Οι Ζησόπουλος και Κυριακίδης ήταν καταλυτικοί, καθώς πέτυχαν σημαντικά καλάθια και έδωσαν στην ομάδα τους την ώθηση που χρειαζόταν. Οι Toy Men προσπάθησαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των αντιπάλων, αλλά η απόδοσή τους στην επίθεση δεν ήταν αρκετή για να μειώσει τη διαφορά.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Toy Men επιχείρησαν μια τελευταία αντεπίθεση για να ανατρέψουν το αποτέλεσμα. Με τους Γκατζόγλου και Λογγινίδη να πρωταγωνιστούν, κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά και να πλησιάσουν το σκορ. Ωστόσο, οι Sugar Daddys, με τους Ζησόπουλο και Κυριακίδη να διατηρούν την ψυχραιμία τους, κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα και να κλείσουν τον αγώνα με νίκη. Το τελικό σκορ ήταν 50-56, με τους Sugar Daddys να πανηγυρίζουν μια δύσκολη αλλά δίκαιη νίκη.

MVP αναδείχθηκε ο Χρήστος Ζησόπουλος ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 14 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Toy Men είναι ο Θεόδωρος Λογγινίδης ο οποίος πέτυχε 8 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

The Toy Men: Τσαρτσίδης 6 , Βαλκούμας 3 (1) , Πάνος 3 (1) , Σπηλιόπουλος 7 (1) , Βατακίδης 7 , Παπαδόπουλος 4 , Πεϊκος 2 , Κέδρος , Λογγινίδης 8 (1) , Γκατζόγλου 10 (1) , Θεοδωρίδης

Sugar Daddys: Τζουμάνης 1 , Κυριακίδης 13 , Χατζημιχαήλ , Παλλακης 6 , Κεσιδης 5 (1) , Σίσκος 6 (1) , Ιορδανίδης 2 , Ζησόπουλος 14 (4) , Κώττης 9 (2)