15/12/2022
Gerakas Hawks 6 15 16 18 - 55 -
Young Ballers BC 8 15 17 20 - 60 -

Συνέχεια στο σερί οι Young Ballers!

Οι Young Ballers συνεχίζουν το σερί νικών μετά και από την νίκη τους απέναντι στους μαχητικούς Geraka Ηawks , Οι Young Ballers έστω και αν είχαν αρκετές ελλείψεις και στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν  από τα καλύτερα τους , κατάφεραν να επικρατήσουν στο δεύτερο ημίχρονο με σκορ 55-60 .

Με αρκετή ένταση και λάθη ξεκίνησαν οι δύο ομάδες . Οι Young Ballers με τον  Βούλγαρη να έχει 6 πόντους , κατάφεραν στο τέλος του δεκαλέπτου να πάρουν  το προβάδισμα με σκορ 6- 8 .Οι Gerakas Hawks στάθηκαν στο ύψος των περιστάσεων .

Στη δεύτερη περίοδο οι ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο . Οι Young Ballers με τον  Βούλγαρη να έχει 8 πόντους , σε μία επανάληψη της πρώτης περιόδου , στα τελευταία δευτερόλεπτα προηγήθηκαν με σκορ 21-23 . Oι Gerakas Hawks   με τον Γκόρο να έχει 6 πόντους , είχαν βρει τα πατήματα τους και έπαιζαν με πάθος για να πλησιάσουν τον αντίπαλο τους

Στην τρίτη περίοδο οι Young Ballers  με τον  Ζορμπάνο να έχει 5 πόντους ,  μπήκαν δυνατά και έφτασα στο +10 ,όμως , οι Gerakas Hawks με τον Γραβάνη να έχει 11 πόντους , αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά με σκορ 37-40.

Στην τελευταία περίοδο οι Young Ballers  με τον  Βούλγαρη και τον Ζορμπάνο να έχουν από  5 πόντους ,  δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στον  αντίπαλο τους ,παίρνοντας τη νίκη με σκορ 55-60 .Καλύτερος για τους  Gerakas Hawks  ο Τοπούζογλου με 6 πόντους .

Bettson Mvp της αναμέτρησης ήταν ο Βούλγαρης    με 23 πόντους, 15 ριμπάουντ , 1 κλέψιμο και 2 ασίστ . Από τους ηττημένους  ξεχώρισε ο Τοπούζογλου, με 14 πόντους, 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλεψίματα .

Οι Gerakas Hawks είχαν 16/32 δίποντα , 5/26 τρίποντα , 8/13 βολές ,31 ριμπάουντ , 9 ασίστ και 11 κλεψίματα. Οι Young Ballers είχαν 20/29 δίποντα , 4/27 τριποντά , 8/23 βολές , 39 ριμπάουντ , 12 ασίστ και 11 κλεψίματα

Gerakas Hawks (Πικάσης) : Γκορος 12  , Πικάσης 4(1) ,Κατσαμάκης 2 , Γραβάνης 13  , Τοπούζογλου 14 (4), Βουλουμάνος  , Λιγνός 7 , Αρβανιτάκης  ,  Γιαννακάκης 2 , Καπνισάκης 1 .

Young Ballers(Στεφανάκος): Κρόκος 2 , Ζορμπάνος 15(4) , Καβαλλάρης 4 , Βούλγαρης 23 , Σταματής 4 , Ανδρεάδης 6, Μουζάκης 6.

Τι μας άρεσε : Το επιθετικό κρεσέντο του Βούλγαρη .