09/11/2022
Gangsters 15 22 23 13 - 73 -
Aladalon 16 12 9 15 - 52 -

Συνέχισαν αήττητοι οι Gangsters!

Νευρικό ξεκίνημα για τις δυο ομάδες στην αρχή του παιχνιδιού. Ο Χατζηευστρατίου για τους Gangsters με  4 πόντους και ο Μιχαηλίδης με 10 πόντους για τους Αladalon ξεχώρισαν στην επίθεση .Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου 15-16.

Στην δεύτερη περίοδο οι Gangsters ξεκίνησαν καλύτερα στην επίθεση. Ο Μαρκόπουλος ανέβασε τον ρυθμό  στις επιθέσεις και η ομάδα του κατάφερε να βγάλει αρκετούς αιφνιδιασμούς είτε από κλεψίματα είτε από αμυντικά ριπάουντ,με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με σκορ 37-28.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Gangsters ήταν απολαυστικοί σε άμυνα και επίθεση . Έπαιζαν πολύ σφιχτά στην άμυνα ,κερδίζαν την μπάλα και έβγαιναν σ'επιτυχημένους αιφνιδιασμούς .Ο Λάιος και ο Χατζηευστρατίου πέτυχαν 10 και 8 πόντους αντίστοιχα κλείνοντας την περίοδο με σκορ 60-37.

Η τέταρτη περιοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα , το αποτέλεσμα είχε κριθεί . Οι παίχτες χαλάρωσαν και έπαιξαν ένα ελεύθερο μπάσκετ, δοκιμάζοντας διάφορα συστήματα στην επίθεση .Οι Gangsters πήραν μια εύκολη νίκη με τελικό αποτέλεσμα.

Betsson mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βασίλειος Λάιος  με 19  πόντους ,1/1   ελεύθερες βολές, 9/11  δίποντα ,  10 ριμπάουντ , 3 κλεψίματα  και 2 ασίστ   ενώ για τους ηττημένους ο   Χρήστος Μιχαηλίδης  είχε 19 πόντους , 2/2 ελεύθερές βολές, 7/12   δίποντα , 1/6 τρίποντα ,5 ριμπάουντ, 1 ασιστ   και 1 κλεψιμο.

Οι νικητές είχαν 8/20 ελεύθερες βολές 19/43 δίποντα ,2/13  τρίποντα , 37  ριμπάουντ, 17 ασιστ και  15 κλεψίματα ενώ οι ηττημένοι είχαν 3/7  ελεύθερες βολές , 18/47 δίποντα , 3/21  τρίποντα , 34 ριμπάουντ , 8 ασιστ και 3 κλεψίματα.

Gangsters(Βρύλης): Μακρής , Αφουξενίδης , Γραφιαδέλλης 10, Μαρκόπουλος 9(1), Σαΐτης 4, Χατζηευστρατίου 18, Καραμποίκης 11(3), Βασιλείου 2

Aladalon (Αθανασάκος): Βαγγέλης 8, Μένεγας 4, Κτενίδης 2, Αθανασάκος 6 (1), Μιχαηλίδης Χ. 19 (1), Μαχαίρας , Μελανοφρύδης 5

Τι μας άρεσε : η ενέργεια που έβγαλαν σε άμυνα και επίθεση οι παίκτες των Gangsters!