08/01/2023
Brooklyn Bets by Amerikanos24 10 21 14 19 - 64 -
Αμόκ 18 18 28 11 - 75 -

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Αμόκ!

H Αμόκ συνέχισε τις καλές εμφανίσεις της, παίρνοντας ακόμα μια νίκη στο πρωτάθλημα, κυνηγώντας την πρωτιά στον όμιλο με μόλις μια ήττα .

H Αμόκ, με τον Ορφανό να έχει  8 πόντους, μπήκε με ρυθμό στον αγώνα, παίρνοντας από το ξεκίνημα διαφορά από τους γηπεδούχους . Οι Brooklyn Bets  με τον Αγγελόπουλο  να έχει 5 πόντους, προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματα τους, κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 10-18 .

Στην δεύτερη περίοδο, η Αμόκ με τον Ορφανό να έχει 10 πόντους, δεν ένιωσε καμία απειλή από τον αντίπαλο της, πηγαίνοντας στο ημίχρονο με σκορ 31-36. Οι Brooklyn Bets με τον Χουσέα να έχει 6 πόντους, έδειξαν σημάδια βελτιώσεις λίγο πριν το κλείσιμο του δεκάλεπτου .

Στην τρίτη περίοδο η Αμοκ επέβαλλε πλήρως τον ρυθμό της και εκτόξευσε την διαφορά στο +19 (45-64). Οι Brooklyn Bets έδειχναν ανύμποροι να αντιδράσουν και να βάλουν φρένο στους αντιπάλους τους.

Στην τελευταία περίοδο το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο, με την Αμόκ να φτάνει τελικά στο ροζ φύλλο με  64-75. Για τους Bets στην τελευταία στροφή ξεχώρισε ο Χουσέας με 8 πόντους!

Betsson Μvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Ορφανός  με 34 πόντους, 13 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 5 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ο Γιώργος Χουσέας  είχε 18 πόντους, 5 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα .

Οι Brooklyn Bets είχαν 15/34 δίποντα, 16/24 βολές, 6/27 τρίποντα, 37 ριμπάουντ, 11 ασίστ και  6 κλεψίματα, ενώ η Αμοκ είχε 25/47 δίποντα, 4/30 τρίποντα, 13/19 βολές, 42 ριμπάουντ, 12 ασίστ, 11 κλεψίματα   .

Brooklyn Bets (Παναγιώτου): Αγγελόπουλος 9(1), Χουσέας 18(4), Μπέτσης 10, Ρουσσος 9(1), Μπαμπάτσικος 4, Μουχίμογλου 9, Δαραμούσκας 3, Σάλλαρης 2 .

ΑΜΟΚ (Δουρακάκης): Δουρακάκης 8(1),  Γρηγορίου 12(1), Βιγικακης 10,  Ορφανός 34(2), Μπακόλας, Αβαρκιώτης 4, Δεδενες 1, Κατσίγαρης 2, Πρωτοπαππας 4.

Τι μας άρεσε : Το εκρηκτικό παιχνίδι της  Αμόκ στο τρίτο δεκάλεπτο .