02/12/2021
Transporters 10 17 16 11 - 54 -
Brazzerzz Beachterzz 15 12 16 17 - 60 -

Συνεχίζουν αήττητοι οι Brazzerzz Beachterzz !

Στο κλειστό του ΓΣΠ για το πρωτάθλημα της Development 1 , οι Brazzerzz Beachterzz πέτυχαν τηn έκτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα , καθώς επιβλήθηκαν των Transporters με 54-60 .

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Γιάννη Χαμήλο  , καθώς βοήθησε και στις δύο πλευρές του παρκέ , κυριάρχησε στους αιθέρες , μοίρασε ασίστ  και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία  τελειώνοντας την αναμέτρηση με 17 πόντους στο ενεργητικό του .

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι είχαν το τον έλεγχο , αφού προηγήθηκαν , 3-9 και 7–11, ενώ με ένα επιμέρους 3-4 έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο έχοντας πέντε πόντους διαφορά , 10-15  .

Στο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης οι Transporters έβαλαν πολύ δύσκολα στους πρωτοπόρους του ομίλου , καθώς παρ όλο που βρέθηκαν πίσω στο σκορ με οκτώ πόντους διαφορά , 17-25 , αντέδρασαν και με όπλο την εξαιρετική τους άμυνα έφεραν την αναμέτρηση στα ίσα , 27-27 , όπου ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου .

Στη τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με το πόδι κολλημένο στο γκάζι , αφού  έβγαλαν σπουδαίες άμυνες, κυριάρχησαν στους αιθέρες και έβαλαν καλάθια με όλους τους πιθανούς τρόπους με τη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες στο τέλος του δεκαλέπτου να αγγίζει τη τιμή των δέκα πόντων , 33-43 .

Η τελευταία στροφή του αγώνα αποτέλεσε τυπική διαδικασία , καθώς οι γηπεδούχοι αύξησαν τη διαφορά στους δεκατρείς πόντους διαφορά , 43-56 , με τον ήχο από τη κόρνα λήξης από τη γραμματεία να βρίσκει τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν την έκτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια της διοργάνωσης της Development 1 με 54-60  .

Μvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Γιάννης Χαμήλος  με 17 πόντους , 11 ριμπάουντ , 4 ασίστ , 1 κλέψιμο , ενώ για τους ηττημένους ο Θοδωρής Θεοδωρόπουλος είχε 8 πόντους , 6 ριμπάουντ , 2 ασίστ και 2 κλεψίματα .

Οι Transporters  είχαν 10/41 δίποντα , 9/31 τρίποντα , 7/14 βολές , 44 ριμπάουντ , 16 ασίστ ,  8 κλεψίματα , 1 κόψιμο  και 10 λάθη , ενώ οι Brazzerzz Beachterzz είχαν 18/41 δίποντα , 6/30 τρίποντα , 6/11 βολές , 49 ριμπάουντ , 12 ασίστ , 9 κλεψίματα , 2 κοψίματα και 11 λάθη .

Transporters(Κορώσης): Χρήστος Γκέος 2 , Θεοδωρόπουλος 8 , Βαβούδης 9  , Πιπέρος 6 , Κορώσης 7 , Μαυρίδης 6 , Χούλης , Κοψαύτης 9 , Θοδωρής Γκέος 7

Brazzerzz Beachterzz(Δημητριάδης) : Χαμήλος 17 , Ζώτος 10 , Καλαιτζής 7 , Βγενόπουλος 6 , Δριβάκος 10 , Δημητριάδης 6 , Ευσταθόπουλος  , Γεράκης 4 , Κωνστάντης  .

Τι μας άρεσε : Η απόδοση τoυ Γιάννη Χαμήλου καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης !