29/11/2022
Colombians BC 20 21 21 8 - 70 -
RBD ProfiterAll-Stars 3 23 12 22 - 60 -

Συνεχίζουν το σερί νικών οι Colombians!

Την Τρίτη  το απόγευμα στο κλειστό του Αγ. Νικολάου , οι Colombians επικράτησαν των ProfiterAlls Stars  με σκορ 70-60 . Οι φιλοξενούμενοι ελέγχαν καθολη την διάρκεια του αγώνα το παιχνίδι .

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι Colombians  με τον Κυριάκο  Γιαννάκοπουλο να έχει 6 πόντους , ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι .Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου 20-3.

Στην δεύτερη περίοδο οι Colombians συνέχισαν πολύ δυνατά . Ο Κιούκης με 12 πόντους ηταν ο μαέστρος στην επίθεση  για τους Colombians .Ο Περικός με 6 πόντους από τους ProfiterAlls Stars  ήταν ο πρωταγωνιστής στην επίθεση .Αποτέλεσμα ημιχρόνου 41-26.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Colombians   ξεκίνησαν καλυτέρα , ανέβασε την ένταση στην άμυνα της, με αποτέλεσμα να κλέψει μπάλες και να βρει εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό. Η τρίτη περίοδος τελείωσε με σκορ 62-38.

Στην τέταρτη περίοδο οι Colombians χαλάρωσαν στο παιχνίδι , οι ProfiterAlls Stars το   εκμεταλλευτήκαν , με τους Κόττα και Καρταλίδη να πετυχαίνουν συνεχόμενα καλαθιά κατάφεραν και μείωσαν την διαφορά στους 10 πόντους ακριβώς ένα λεπτό πριν την λήξη του παιχνιδιού .Τελικό αποτέλεσμα 70-60.

Betsson mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστας Κιούκης με 18  πόντους  4/5 ελεύθερες βολές, 4/4  δίποντα , 2/2 τρίποντα , 2 ριμπάουντ  και 2 ασίστ   ενώ για τους ηττημένους ο  Ανδρέας Περικός είχε 12 πόντους , 2/2 ελεύθερές βολές, 2/4 δίποντα , 2/7 τρίποντα ,5 ριπάουντ και 4 ασίστ .

Οι νικητές είχαν 9/10 ελεύθερες βολές 20/46  δίποντα , 7/22  τρίποντα , 36  ριμπάουντ, 12 ασιστ και  9 κλεψίματα ενώ οι ηττημένοι είχαν 17/23 ελεύθερες βολές , 11/37  δίποντα , 7/18 τρίποντα , 37 ριμπάουντ , 11 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Colombians (Ρετουνίωτης) : Βελέντζας 12 , Γιαννακόπουλος Κ. 8(2) , Καλαβρουζίωτης   , Κίουκης Κ. 18(2) ,  Κλεφτόγιαννης  , Ρετουνίωτης 12 (2), Τακίδης 2 , Τούντας 2 ,Ζώτος  8 , Καπουράνης 3,Διαμαντόπουλο 3 (1),Κιούκης Π.,

ProfiterAlls Stars (Αμανατίδης):  Περικος 12 (2) , Αμανατίδης 2 , Πούγιας 4 , Γκίνης 2 , Δέπος ,  Νάκος 4 , Κόττας 12 (1),Κρίκος 2, Δημητριαδης 8(2), Καρταλίδης 12(1)

Τι μας άρεσε : η ενέργεια που έβγαλαν σε άμυνα και επίθεση οι παίκτες των Colombians!