01/11/2021
Brokers 16 17 28 11 - 72 -
Magoofyδες 13 14 7 23 - 57 -

Συνέχεια με νίκη για τους Brokers!

Σε μια πολύ σημαντική νίκη προχώρησαν οι Brokers, καθώς κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στους μαχητικούς Magoofyδες.

Οι τυπικά γηπεδούχοι ξεκίνησαν τον αγώνα βλέποντας τον συνήθη ύποπτο Τάσο Βλάχο να πετυχαίνει πέντε πόντους με ένα τρίποντο. Όμως δύο τρίποντα του Γελαδάρη και τέσσερις πόντοι του Χαραλάμπους, κράτησαν τους Χαλκιδικιώτες στο παιχνίδι. Σκορ περιόδου 16-13.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο είχαμε Τάσου Βλάχου… συνέχεια. Ο έμπειρος ψηλός των Brokers πέτυχε δύο τρίποντα όπως και ο Φαντίδης που βοήθησε την ομάδα του να βρει σκορ. Ο Χαραλάμπους από την άλλη συνέχισε να βομβαρδίζει και έκλεισε το δεκάλεπτο με επτά πόντους (1 τρίποντο). Σκορ περιόδου 17-14.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ουσιαστικά και αυτό που έκρινε τον αγώνα. Σε αυτό οι Brokers κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας. Τρία τρίποντα του Βλάχου και επτά πόντοι του Ψαρόπουλου, έδωσαν μια μεγάλη διαφορά στους νικητές. Το σκορ για τους Magoofyδες ήταν φτωχό όμως με τον Βασιλειάδη να πετυχαίνει τέσσερις πόντους και τον Καρβέλη τρεις. Σκορ περιόδου 28-7.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Maggofyδες έκαναν την αντεπίθεσή τους, που όμως δεν ήταν αρκετή για να ανατρέψει το τελικό σκορ. Ο εξαιρετικός Χαραλάμπους πρωτοστάτησε σε αυτή, οι 18 πόντοι όμως που πέτυχε δεν έφταναν για να ανατραπεί η κατάσταση. Για τους Brokers o Κολοκοτρώνης πέτυχε έξι πόντους. Τελικό σκορ 72-57.

Brokers: Μαυρομανώλης 6(2), Ψαρόπουλος 12(1), Βλάχος 20(6), Χωρινός 3, Κολοκοτρώνης 14, Φαντίδης 11(3), Ζαφείρης, Μοσχάκης 5(1), Κρητικόπουλος 1.

Maggofyδες: Χαραλάμπους 27(2), Σαββίδης, Δεδόπουλος, Γελαδάρης 6(2), Βεζυρτζής 4, Καρβέλης 6, Βασιλειάδης 9(1), Παυλίδης 1, Λουλούδης 4.