06/06/2024
HotDogz 12 11 9 25 - 57 -
Respect 23 20 19 24 - 96 -

Συνεχίζει το σερί των Respect!

Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από την ομάδα των Respect, που επέβαλαν από νωρίς τον ρυθμό τους. Ο Μυλωνάς ήταν ασταμάτητος, σημειώνοντας γρήγορα πόντους και οδηγώντας την ομάδα του σε ένα ισχυρό προβάδισμα. Η άμυνα των Hot Dogz αντιμετώπισε σοβαρές δυσκολίες, με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο σκορ από νωρίς. Το δεκάλεπτο έληξε με σκορ 12-23, με τους Respect να δείχνουν την κυριαρχία τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, με τους Respect να διατηρούν τον έλεγχο. Ο Σταφύλας και ο Κυριαζίδης συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με τις επιθετικές τους ικανότητες, αυξάνοντας τη διαφορά στο σκορ. Οι Hot Dogz, παρά τις προσπάθειες του Μπατσιούδη και του Νεόφυτου, δεν κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά, καθώς η άμυνα των Respect ήταν αποτελεσματική και οργανωμένη. Το σκορ στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου ήταν 23-43, δείχνοντας τη σαφή υπεροχή των Respect.

Το τρίτο δεκάλεπτο βρήκε τους Respect να συνεχίζουν την κυριαρχία τους στο παιχνίδι. Η άμυνα των Hot Dogz δεν μπορούσε να σταματήσει την επιθετική δεινότητα του Μυλωνά και του Σταφύλα, που συνέχισαν να σκοράρουν με συνέπεια. Ο Μπατσιούδης και ο Νεόφυτος προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η απόσταση στο σκορ αυξήθηκε περαιτέρω. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 32-62, με τους Respect να βρίσκονται σε εξαιρετική θέση για την τελική νίκη.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Respect δεν άφησαν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης της κυριαρχίας τους. Ο Κυριαζίδης συνέχισε την εντυπωσιακή του απόδοση, ενώ ο Μυλωνάς και ο Σταφύλας ολοκλήρωσαν την εξαιρετική τους εμφάνιση. Οι Hot Dogz, παρά την αφοσίωση και τις προσπάθειες των Μπατσιούδη και Νεόφυτου, δεν μπόρεσαν να αντισταθούν στην πίεση των Respect.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Ευθύμιος Μυλωνάς ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 36 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Hot Dogz είναι ο Βασίλης Μπατσιουδης που έβαλε 18 πόνοτυς και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Hot Dogz: Κατσικαρίδης 2 , Ζεμπεκίδης 6 (1) , Φωτακίδης 2 , Κεραμιδάς 8 (1) , Μπατσιουδης 18 (5) , Νεόφυτος 10 , Μαυράκης 11

Respect: Μυλωνάς 36 , Ανδρεάδης 6 (2) , Κυριαζίδης 16 (2) , Aξάς 12 (1) , Χατζάκης 1 , Ξένος , Σταφυλας 25