54
Coble 16 12 12 14 - 54 -
Salonica Titans 10 11 4 11 - 36 -

Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι Coble!

Από πολύ νωρίς οι Coble θα δείξουν ότι θέλουν την σημερινή νίκη και έτσι με ένα σερί πόντων μπόρεσαν να πάρουν μια διαφορά 6 πόντων την οποία και κράτησαν μέχρι το τέλος του δεκαλέπτου. Οι Titans χάρης στα αρκετά άστοχα σουτ έμειναν πίσω τόσο σε σκορ αλλά και σε ρυθμό μπαίνοντας έτσι σε μια αρκετά δύσκολη θέση από την αρχή.

Ο ρυθμός για τους Coble έπεσε στο δεύτερο δεκάλεπτο με τον Ντίσλη να είναι αυτός ο οποίος μπόρεσε να κρατήσει την διαφορά υπέρ της ομάδας του χάρης τις αρκετές επιθετικές προσπάθειες που μπόρεσε να πάρει. Οι Titans πίεσαν κάπως τις καταστάσεις και με τον Καλογήρου στην επίθεση μπόρεσαν να παίξουν πιο ομαδικά παρά τα αρκετά άστοχα σουτ.

Η αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ήταν και αυτή η οποία κατά μια έννοια έκρινε το παιχνίδι καθώς ο Παπίας με τα γρήγορα καλάθια του στον αιφνιδιασμό σε συνδυασμό με την φοβερή τους άμυνα μπόρεσαν να ξεφύγουν στο σκορ και να μείνουν ένα βήμα μακριά από την νίκη. Τα αρκετά λάθη από πλευράς Titans στην επίθεση αλλά και η στατική άμυνα ήταν αυτή η οποία έκρινε το παιχνίδι.

Οι Τιτάνες προσπάθησαν να πάρουν το κάτι παραπάνω στο παιχνίδι με το ομαδικό παιχνίδι να είναι το κλειδί για την επίθεσή τους , αλλά για ακόμα μια φορά οι κακές αποφάσεις ήταν αυτές οι οποίες έκριναν το παιχνίδι και έδωσαν την νίκη στους Coble με τελικό σκορ 54-36.

MVP του αγώνα είναι ο Δημήτρης Τσιότρας ο οποίος άγγιξε το double double έχοντας 8 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Ενω για τους Τιτάνες άξιος αναφοράς είναι ο Μιχάλης Καλογήρου ο οποίος έβαλε 9 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Coble: Τζιούφας 8 , Παπίας 14 (1) , Ντίσλης 17 , Τσιότρας 8 , Γουναρόπουλος , Κυριακόπουλος , Τσακμάκας 3 (1) , Κατέρης 4

Salonica Titans: Δελανδρέας 2 , Καλογήρου 9 , Σαρασίτης 5 (1) , Βανδήρας , Λάππας 2 , Τσιβελεκίδης , Αξάς 7 , Νούτσιας 2 , Τράκας 5 (1) , Πουλιος 4

Τι μας άρεσε: Το γρήγορο παιχνίδι των Coble.