71
MnP 20 17 19 15 - 71 -
CITÉ BC 14 10 21 8 - 43 -

Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι MnP!

Οι MnP φάνηκαν να έχουν το πάνω χέρι από την αρχή του αγώνα τα πολλά εύστοχα καλάθια τους τους έδωσαν την δυνατότητα να πάρουν από νωρίς μια διαφορά 6 πόντων. Από την άλλη οι CITE έχοντας και αυτοί ένα καλό ξεκίνημα μπόρεσαν να μείνουν κοντά στο σκορ και να απειλήσουν  τις καταστάσεις.

Πλέον όμως οι MnP είχαν επιβάλλει τον ρυθμό τους και μαζί με τα συνεχόμενα καλάθια του Καραμπά μπόρεσαν να διευρύνουν ακόμα περισσότερο την διαφορά η οποία έφτασε μέχρι και τους 13 πόντους. Οι CITE όντας ακόμα μουδιασμένοι δεν μπόρεσαν να πάρουν αυτά που ήθελαν από την περίοδο και χάρης στο buzzer του Τζάστα στο τέλος μπόρεσαν να μείνουν μέσα στο παιχνίδι.

Η συνέχεια ήταν άκρως συναρπαστική και για τις δύο ομάδες καθώς οι άμυνες πέρασαν σε δεύτερη μοίρα και έτσι μπόρεσαν να ανεβάσουν και το σκορ ακόμα πιο ψηλά. Από την μια οι MnP με τα σουτ του Μόκκα συνέχισαν την καλή τους επιθετική πορεία , ενώ από την άλλη οι CITE βρήκαν τα πατήματα τους και με τον Τζιόπανο βρήκαν ξανά τον ρυθμό τους.

Οι CITE προσπάθησαν για το κάτι παραπάνω στο τέταρτο δεκάλεπτο αλλά τα πολλά άστοχα σουτ και οι βιαστικές επιθέσεις ήταν αυτές που εν τέλη έδωσαν την νίκη στους MnP με τελικό σκορ 71-43.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Νίκος Καραμπάς ο οποίος πέτυχε double doulbe έχοντας 31 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Ενώ για τους CITE άξιος αναφοράς είναι ο Πρόδρομος Τζάστας ο οποίος έβαλε 14 πόντους και έκλεψε 5 φορές την μπάλα καθώς είχε και 2 φοβερά buzzer beater.

MnP: Παπαδόπουλος 6 (1) , Λάσκος Γ. , Μπασιακούλης 3 , Κεχίδης 2 , Λάσκος Δ. , Κιοσέογλου 4 , Στρουζας 6 (2) , Καραμπάς 31 (3) , Μόκκας 19 , Γκρεκ

CITE BC: Φωτεινήτσογλου 2 , Μπατάλας 2 , Τζάστας 14 (1) , Στρολιος 5 , Αναγνώστου 2 , Γρηγοριάδης 4 , Τζιόπανος 14 (2)