44
Rising Suns 12 16 25 29 - 82 -
Coble 11 11 11 11 - 44 -

Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι Rising Suns!

το παιχνίδι θα ξεκινήσει και με τις δύο ομάδες να έχουν ως προτεραιότητά τους την άμυνα με αποτέλεσμα τα καλάθια τα οποία θα μπουν να είναι ελάχιστα και έτσι το σκορ να μείνει σε χαμηλά επίπεδα. Ελαχιστά πιο τυχεροί αποδείχθηκαν οι Rising Suns οι οποίοι κέρδισαν στις λεπτομέρειες και πήραν την ελάχιστη διαφορά με το τέλος του δεκαλέπτου.

Οι Rising Suns όμως είχαν ήδη δημιουργήσει τον ρυθμό που ήθελαν και έτσι στο δεύτερο δεκάλεπτο με την βοήθεια του Καραγιαννιώτης στην επίθεση κατάφεραν να δημιουργήσουν μια διαφορά ασφαλείας. Οι Coble μουδιασμένοι ακόμα από το κακό ξεκίνημα το μόνο που μπόρεσαν να κάνουν ήταν να μείνουν κοντά στο σκορ με τον Ντίσλη να πετυχαίνει κάποια σημαντικά καλάθια.

Το παιχνίδι των γηπεδούχων γινόταν ολοένα και καλύτερο με τους Κυριαζίδη και Κουτσιμανή να αξιοποιούν σχεδόν όλες τις επιθέσεις της ομάδας τους εκτοξεύοντας την διαφορά στους 20 πόντους. Σε ακόμα μια περίοδο όμως οι Coble δεν μπόρεσαν να πετύχουν τα καλάθια που ήθελαν και έτσι έμειναν αρκετά πίσω στο παιχνίδι με την άμυνα τους να μην πρωταγωνιστεί στο παιχνίδι.

Στην τελευταία περίοδο οι Rising Suns σιγουρεύτηκαν ότι η διαφορά θα κρατήσει μέχρι το τέλος του αγώνα και ότι οι Coble παρά τις προσπάθειές τους δεν θα μπορούσαν να μπουν ξανά στο παιχνίδι , και έτσι έφυγαν με την νίκη στα χέρια τους με τελικό σκορ 82-44.

MVP του αγώνα είναι ο Παναγιώτης Κυριαζίδης ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό duoble double έχοντας 21 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Coble άξιος αναφοράς είναι ο Γιώργος Ντίσλης ο οποίος πέτυχε και αυτός double double με 12 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Rising Suns: Κουτσιμάνης 19 , Καραγιαννιώτης 25 (4) , Λαδόπουλος 2 , Μάρκος 2 , Τζωρτζίου 6 , Κυριαζίδης 21 (2) , Κωστόπουλος 7 (1)

Coble: Τζιούφας 2 , Κοντογιώργος , Παπίας 15 , Ντίσλης 12 , Τσιότρας , Γουναρόπουλος , Κεφαλάς 3 (1) , Κυριακόπουλος 2 , Τσακμάκας 2 , Κατέρης 8 , Ζωγραφάκης 2

Τι μας άρεσε: Η σταδιακή τελειοποίηση του παιχνιδιού από πλευράς Rising Suns.