09/06/2023
Salo Nics 11 20 20 20 - 71 -
Rookie Balboa 10 7 12 23 - 52 -

Συνεχίζουν με νίκη οι Salo Nics!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ιδιαίτερα αμφίρροπο, με τις δύο ομάδες να ανταλλάσσουν καλάθια και να αγωνίζονται με μεγάλη ένταση. Οι αμυντικές τακτικές ήταν εξαιρετικές και καθοριστικές, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με μόλις ένα σημείο διαφοράς, υπέρ των Salo Nics με 11-10.

Ωστόσο, καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Salo Nics άρχισαν να επιδεικνύουν την κλάση και την επιθετική τους ικανότητα. Οι Τέντσος, Λιούκας και Γκαντίδης σημείωναν καλάθια με ακρίβεια και αποτελεσματικότητα, ενώ η άμυνά τους ήταν αδιαπέραστη. Οι Salo Nics κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους και το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ 31-17 υπέρ τους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Salo Nics συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Οι παίκτες τους εμφάνιζαν εντυπωσιακή επιθετική συνεργασία και εκμεταλλεύονταν κάθε ευκαιρία που προέκυπτε. Με την προσθήκη των καλαθιών των Τέντσος, Λιούκας και Γκαντίδη, οι Salo Nics επέτυχαν να αυξήσουν το προβάδισμά τους ακόμη περισσότερο. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 51-29 υπέρ των Salo Nics.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος όπου οι Rookie Balboa προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι. Οι Πουρνάρης και Ελοβάρης ηγήθηκαν της ομάδας τους και προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά. Ωστόσο, η άμυνα των Salo Nics ήταν ανυπέρβλητη και διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 71-52 υπέρ των Salo Nics, καθιστώντας τους νικητές του αγώνα.

MVP του αγώνα είναι ο Κωνσταντίνος Λιούκας ο οποίος έκανε double double έχοντας 22 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Rookie Balboa άξιος αναφοράς είναι ο Γιάννης Πουρνάρης ο οποίος έκανε και αυτός double double καθώς είχε 19 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Salo Nics: Λιούκας 22 , Ζορμπάς , Τσούγκας 3 , Τάσσιος 4 , Στεργιόγλου , Κεπαπτσόγλου , Καρακίτσας 7 , Τέντσος 18 (2) , Γκαντίδης 17 (4)

Rookie Balboa: Χρυσοβιτσάνος 7 , Παπαμιχαήλ , Πουρνάρης 19 , Ελοβάρης 18 , Ζωγράφος 6 (2) , Δούζης , Ξάνθης 2 , Δούζης , Κουκάκης