30/05/2024
Sky is the limit 15 12 12 13 - 52 -
Jackals 18 17 14 17 - 66 -

Συνεχίζουν στις νίκες οι Jackals!

Ο αγώνας ανάμεσα στους Sky Is The Limit και τους Jackals ξεκίνησε δυναμικά, με τις δύο ομάδες να παλεύουν στήθος με στήθος. Οι Sky Is The Limit, με επικεφαλής τον Κοτζαδάμη και τον Βαλμα, κατάφεραν να κρατήσουν κοντά το σκορ, παίζοντας με αποφασιστικότητα και ενέργεια. Οι Jackals, από την άλλη πλευρά, βασίστηκαν στις ικανότητες των Τσίπα και Τάσκα για να διατηρήσουν την πρωτοβουλία. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 15-18 υπέρ των Jackals, δείχνοντας πως ο αγώνας θα ήταν σφιχτός και ανταγωνιστικός.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Jackals κατάφεραν να αναπτύξουν ένα ισχυρότερο προβάδισμα, χάρη στην άψογη συνεργασία του Τσίπα και του Τάσκα. Οι δυο τους συνδυάστηκαν τέλεια, δημιουργώντας δύσκολες συνθήκες για την άμυνα των Sky Is The Limit. Οι Κοτζαδάμης και Βαλμας πάλεψαν για να κρατήσουν την ομάδα τους στο παιχνίδι, αλλά οι Jackals κατάφεραν να ανοίξουν τη διαφορά, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 27-35. Το δεύτερο δεκάλεπτο αποδείχτηκε κρίσιμο, καθώς οι Jackals βρήκαν ρυθμό και έθεσαν τις βάσεις για την τελική τους νίκη.

Με την έναρξη του τρίτου δεκάλεπτου, οι Sky Is The Limit εμφανίστηκαν πιο αποφασισμένοι να ανατρέψουν το παιχνίδι. Ο Κοτζαδάμης και ο Βαλμας ανέλαβαν δράση, ενισχύοντας την επίθεση της ομάδας τους. Ωστόσο, οι Jackals με τους Τσίπα και Τάσκα συνέχισαν να δείχνουν την ανωτερότητά τους, διατηρώντας το προβάδισμα τους. Παρά την προσπάθεια των Sky Is The Limit, το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με σκορ 39-49, αφήνοντας τους Jackals με μια διαφορά που έδειχνε δύσκολο να καλυφθεί.

Το τέταρτο δεκάλεπτο βρήκε τους Sky Is The Limit να προσπαθούν για μια τελική αντεπίθεση. Ο Κοτζαδάμης και ο Βαλμας έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, αλλά οι Jackals, με τους Τσίπα και Τάσκα να συνεχίζουν να κυριαρχούν στο παρκέ, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι Sky Is The Limit δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν τη διαφορά, και ο αγώνας έληξε με σκορ 52-66 υπέρ των Jackals.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Βασίλης Τάσκα ο οποίος πέτυχε 18 πόντους , μάζεψε 5 ριμπάουντ και έκλεψε 4 φορές την μπάλα.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Sky Is The Limit είναι ο Αλέξανδρος Κοτζαδάμης ο οποίος έβαλε 8 πόντους , πήρε 9 ριμπάουντ και έκανε 2 τάπες.

Sky Is The Limit: Λεφάκης 4 , Κοτζαδάμης 8 , Παπαδόπουλος 2 , Τσάνης 9 (1) , Καφάσης Π. 4 , Καφάσης Θ. 8 , Νασκος 9 , Βαλμας 8 (1)

Jackals: Καρακόλιος 2 , Δημητρόπουλος 5 , Σιώτας , Ζωγράφος 10 (2) , Κωνσταντινίδης 2 , Καραμανώλης 1 , Τσίπας 15 (2) , Τάσκας 18 (1) , Αποστολίδης 6 , Μπουλγουράνος 7