27/06/2023
Efkarpia Rattlers 12 14 15 17 - 58 -
Salo Nics 13 20 18 14 - 65 -

Συνεχίζουν τις νίκες οι Salo Nics!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια εξαιρετικά ισορροπημένη περίοδος, με τους δύο αντιπάλους να ανταλλάσσουν καλάθια. Οι Salo Nics κατάφεραν να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα και να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 13-12. Οι παίκτες των Efkarpia Rattlers προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η άμυνα των Salo Nics ήταν πολύ καλή και τους κράτησε σε σχετική απόσταση.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πιο δυναμικό, με τους Salo Nics να αυξάνουν το προβάδισμά τους. Οι Στούπας Βασίλης και Στούπας Δημήτρης προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά οι γεμάτες ενέργεια επιθέσεις των Salo Nics έδωσαν αποτέλεσμα. Οι Salo Nics τερμάτισαν το δεύτερο δεκάλεπτο με σκορ 33-26, έχοντας μια σημαντική διαφορά.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Salo Nics να συνεχίζουν να ελέγχουν το παιχνίδι. Οι Efkarpia Rattlers προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά, αλλά η δυναμική επίθεση και η άμυνα των Salo Nics τους κράτησε πίσω. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 51-41 υπέρ των Salo Nics με τους Γκαντίδη και Πατίκα να πετυχαίνουν σημαντικά καλάθια.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν μια προσπάθεια επιστροφής για τους Efkarpia Rattlers. Οι παίκτες τους πάλεψαν με όλες τους τις δυνάμεις για να ανατρέψουν το αποτέλεσμα. Ωστόσο, οι Salo Nics διατήρησαν την ψυχραιμία τους και με ατομικές προσπάθειες από τους Γκαντίδη και Πατίκα κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα. Τον αγώνα έληξε με σκορ 65-58 υπέρ των Salo Nics.

MVP αναδείχθηκε ο Θωμάς Γκαντίδης ο οποίος πέτυχε Double Double με 28 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Rattlers πρωταγωνιστής είναι ο Βασίλης Στούπας ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 22 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Efkarpia Rattlers: Στούπας Β. 22 , Στούπας Θ. , Στούπας Κ. 11 (1) , Στίκος 3 (1) , Στούπας Δ. 13 , Φωτιάδης , Στούπας Δ. 3 , Σιαμάτρας 6

Salo Nics: Τσούγκας , Τάσσιος 2 , Στεργιόγλου , Κεπαπτσόγλου , Καρακίτσας 4 , Τέντσος Θ. 6 , Τέντσος Θ. 11 (1) , Γκαντίδης 28 (4) , Πατικας 14 (1) , Μιχαιλήδης