22/06/2023
The Toy Men 16 19 12 4 - 51 -
Orlando Tragic Salonica 10 15 17 24 - 66 -

Συνεχίζουν το σερί οι Orlando Tragic Salonica!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με γρήγορο ρυθμό και σφοδρή άμυνα από τις δύο ομάδες. Οι The Toy Men κατάφεραν να αποκτήσουν ένα προβάδισμα με το σκορ να δείχνει 16-10 υπέρ τους. Οι Τσουκαλάς και Βαλκούμας ήταν οι κινητήριοι μοχλοί της ομάδας τους, δείχνοντας απίστευτη δεξιότητα και αποφασιστικότητα στο γήπεδο. Οι Orlando Tragic Salonica προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά αντιμετώπισαν δυσκολίες στην επίθεση.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι The Toy Men συνέχισαν να επιδεικνύουν ανώτεροτητα. Οι παίκτες τους έπαιξαν με συνοχή και ενέργεια, επιτυγχάνοντας σημαντικές επιθέσεις και άμυνες. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 35-25 υπέρ των The Toy Men, με τους Τσουκαλά και Βαλκούμας να συνεχίζουν να ξεχωρίζουν στην εμφάνισή τους.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος με μεγάλη ανταλλαγή πόντων και αμφίρροπο παιχνίδι. Οι The Toy Men κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, αλλά οι Orlando Tragic Salonica αντέδρασαν με αποφασιστικότητα. Το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν 47-42 υπέρ των The Toy Men. Οι Βίγλας και Βεζυρόγλου προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους σε ανατροπή, επιδεικνύοντας τις δεξιότητές τους στο γήπεδο.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν αποφασιστικό για την κατάληξη του αγώνα. Οι Orlando Tragic Salonica πραγματοποίησαν μια εντυπωσιακή ανατροπή και κυριάρχησαν στο γήπεδο. Με μεγάλη προσπάθεια και ομαδικότητα, κατάφεραν να επικρατήσουν με σκορ 66-51. Οι Βίγλας και Βεζυρόγλου αναδείχθηκαν ως οι κορυφαίοι παίκτες της ομάδας τους, συμβάλλοντας στην επιτυχία της.

MVP αναδείχθηκε ο Βαγγέλης Βίγλας ο οποίος έκανε double double καθώς είχε 26 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Toy Men πρωταγωνιστής είναι ο Δημήτρης Τσουκαλάς ο οποίος πέτυχε 18 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

The Toy Men: Βαλκούμας 12 (3) , Φανουλάς 8 , Τσουκαλάς 18 (2) , Πάνος 10 (2) , Στρατίκης 3 (1)

Orlando Tragic Salonica: Κοΐου 4 , Γιαμούκης 4 , Βίγλας 26 (4) , Πάλλης 2 , Σπυρίδης 8 , Αδεμης Κ. 4 , Βεζυρόγλου 14 , Αδέμης Α. 4