13/06/2023
The Toy Men 19 10 14 28 - 71 -
Aristotelis BC 28 14 26 16 - 84 -

Συνεχόμενες οι νίκες για τον Aristoteli BC!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με γοργούς ρυθμούς, καθώς οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να πάρουν προβάδισμα. Οι Aristotelis κατάφεραν να αποκτήσουν ένα αξιοσημείωτο προβάδισμα με σκορ 19-28 μετά το πέρας του πρώτου δεκαλέπτου. Ο Γάλλος Τσάκος και ο Τιτόπουλος έδειξαν την κλάση τους στην επίθεση, ενώ οι The Toy Men προσπαθούσαν να ανταποκριθούν.

Καθώς προχωρούσε το παιχνίδι, οι Aristotelis συνέχισαν να επιδίδονται σε εξαιρετικές επιθετικές επιδόσεις. Οι The Toy Men προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ανωτερότητα των Aristotelis ήταν εμφανής. Στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Aristotelis είχαν αυξήσει το προβάδισμά τους, με το σκορ να δείχνει 29-42. Οι προσπάθειες των Βαλκούμα, Πάνου και Θεοδώρου για τους The Toy Men ήταν αξιέπαινες, αλλά δεν ήταν αρκετές για να ανατρέψουν την κατάσταση.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια εξαιρετική εμφάνιση για τους Aristotelis. Οι Γάλλος Τσάκος και Τιτόπουλος συνέχισαν να εντυπωσιάζουν με την ακρίβεια των σουτ τους και τις δημιουργημένες ασίστ τους. Οι Aristotelis επιδείκνυαν ένα εντυπωσιακό παιχνίδι, ενώ οι The Toy Men προσπαθούσαν να ανταποκριθούν. Στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, το σκορ ήταν 43-68 υπέρ των Aristotelis, αποτελώντας ένα μεγάλο προβάδισμα για την ομάδα αυτή.

Το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια προσπάθεια επιστροφής για τους The Toy Men. Παρόλο που έδειξαν αποφασιστικότητα και πνεύμα μάχης, οι Aristotelis διατήρησαν τον έλεγχο. Οι The Toy Men δεν κατάφεραν να ανατρέψουν το προβάδισμα των Aristotelis και ο αγώνας έληξε με σκορ 71-84 υπέρ της ομάδας αυτής.

MVP αναδείχθηκε ο Γιώργος Γάλλος ο οποίος έκανε double double καθώς είχε 22 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους The Toy Men είναι ο Στέφανος Πάνος ο οποίος έβαλε 13 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

The Toy Men: Βαλκούμας 16 (4) , Φανουλάς 2 , Κορτιμανίτσης 8 , Λαμψίδης 10 , Τσουκαλάς 3 , Πάνος 13 (3) , Στρατίκης 6 (2) , Θεοδώρου 13 (3)

Aristotelis BC: Γάλλος 22 (1) , Οικονόμου 2 , Χατζηνικολάου 9 , Τοπαλνάκος 4 , Αθανασιάδης 10 (1) , Τσάκος 18 (4) , Τιτόπουλος 12 , Αρσένης 7 (1)