11/04/2023
Never Again 17 13 13 13 - 56 -
Αδάμαστος 16 20 12 19 - 67 -

Τα έδωσε όλα ο Αδάμαστος!

Και οι δύο ομάδες μπήκαν αρκετά δυναμικά στο παιχνίδι έχοντας πολλές ευκαιρίες με τα καλάθια να διαδέχονται το ένα πίσω από το άλλο , από την μια ο Αδάμαστος κατάφερε με το passing game του να πετύχει κάποια σημαντικά καλάθια αλλά οι Never Again στάθηκαν πιο τυχεροί και τελειώσαν την περίοδο με την ελάχιστη διαφορά.

Το σκηνικό όμως θα αλλάξει καθώς στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αδάμαστος θα παρουσιαστεί πιο έτοιμος και με Μπαλοδήμο και Γαλή να πρωταγωνιστούν στην επίθεση κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά 6 πόντων. Οι Never Again προσπάθησαν για το καλύτερο με τον Σαχινίδη αλλά τα αρκετά άστοχα σουτ τους άφησαν πίσω.

Ο ρυθμός στο τρίτο δεκάλεπτο και για τις δύο ομάδες έπεσε αρκετά με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει σε χαμηλά για τις ομάδες επίπεδα , Μυλιόρδος και Σαραντινέλλης Γεώργιος πέτυχαν μερικά καλάθια για την ομάδα τους τα οποία όμως καλύφθηκαν γρήγορα από πλευράς Αδάμαστου από τον Τρακοσάρη.

Ο Αδάμαστος δεν είχε πει την τελευταία λέξη ακόμα και ήθελε να καθαρίσει το παιχνίδι στην τέταρτη περίοδο , οι Never Again προσπάθησαν να τους σταματήσουν αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν και έτσι ο Αδάμαστος πήρε την νίκη με τελικό σκορ 56-67.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Αλέξανδρος Γαλής ο οποίος πέτυχε 15 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Never Again άξιος αναφοράς είναι ο Γιώργος Σαχινίδης ο οποίος έκανε double double έχοντας 21 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Never Again: Τιτίρλας 3 (1) , Μυλιόρδος 7 (1) , Συρόπουλος , Σαραντινέλλης Γ. 10 , Σαραντινέλλης Π. 2 , Τσόρλαλης 3 , Σαχινίδης 21 (3) , Λεφάκης 2 , Χαρισόπουλος 8 (2)

Αδάμαστος BC: Κυρίμης 2 , Μαυρίδης 10 (1) , Μπαλοδήμος 22 (1) , Τρακοσάρης 13 (1) , Ναχμιάς 2 , Γαλης 15 (3) , Αποστολίδης 3