28/09/2020
Gourmedistas 15 9 11 15 - 60 -
Brazzerzz Beachterzz 20 12 8 12 - 52 -

Τα χρειάστηκαν οι Gourmedistas απέναντι στους Brazzerzz Beachterzz

Στο κλειστό του seven sports club πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση  Gourmedistas-Brazzerz beachtrezz , για τη διοργάνωση του basketaki cup , με τους τυπικά γηπεδούχους να παίρνουν τελικά μια δύσκολη νίκη με 60-52 .

Το πρώτο δεκάλεπτο άνηκε στους Brazzerzz , όπου με ηγέτη τον  Γιάννη Χαμηλό , με 8 πόντους , και τον Ευασταθόπουλο να ακολουθεί με 5 έκλεισαν τη πρώτη περίοδο προηγούμενοι με 15-20 . Από τους Gourmedistas ξεχώρισαν οι Μπάρλας και Μαυράκης με 5 και 4 πόντους αντίστοιχα.

Στη δεύτερη περίοδο έγινε πραγματική μάχη ανάμεσα στις δυο ομάδες . Οι σκληροτράχηλοι Brazzerzz προηγήθηκαν με 26-32 , 2.52 πριν το τέλος του δεκαλέπτου , αλλά οι Gourmedistas με ένα σερί 8-0 , έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι 34-32 .