01/06/2023
Sintrim Team 24 21 17 15 - 77 -
Polichni 5 goat 11 18 18 18 - 65 -

Τέρμα τα γκάζια για την Sintrim Team!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με πολλή ένταση και αμφίρροπο παιχνίδι. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν επιθέσεις και πόντους, αλλά η Sintrim Team κατάφερε να αναδειχθεί ως η ισχυρότερη. Οι παίχτες της Sintrim Team είχαν εντυπωσιακή απόδοση, πραγματοποίησαν ακριβείς επιθέσεις και καλή άμυνα, οδηγώντας την ομάδα τους να προηγηθεί με σκορ 24-11.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμη πιο εντυπωσιακό, με την Sintrim Team να συνεχίζει να επιδεικνύει εξαιρετική απόδοση. Οι παίχτες της ομάδας συνέχισαν να σκοράρουν με ακρίβεια και να εμποδίζουν τους αντιπάλους τους. Αντίθετα, οι Polichni 5 goat αντιμετώπισαν δυσκολίες στην άμυνά τους και δυσκολεύτηκαν να βρουν το καλάθι. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 45-29 υπέρ της Sintrim Team.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ένα κρίσιμο κεφάλαιο για την αναμέτρηση. Οι Polichni 5 goat επέδειξαν αντοχή και αποφασιστικότητα, καταφέρνοντας να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ με τα συνεχόμενα καλάθια του Καλλιώρα. Ωστόσο, η Sintrim Team διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα, με τους παίχτες της να δείχνουν την επιμονή τους στις επιθέσεις και την άμυνα. Μετά από ένα εντυπωσιακό τρίτο δεκάλεπτο, το σκορ ήταν 62-47 υπέρ της Sintrim Team.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν η προσπάθεια των Polichni 5 goat να επανέλθουν και να ανατρέψουν το παιχνίδι. Ο Καλλιώρας, από τους Polichni 5 goat, ξεχώρισε με εντυπωσιακή απόδοση, πετυχαίνοντας συνολικά 47 πόντους. Παρόλα αυτά, η Sintrim Team κατάφερε να διατηρήσει τον έλεγχο του αγώνα με τους Γιόλβανη , Σαλαβάτη και Καζαντζή να ξεχωρίζουν. Έτσι εν τέλη κατάφεραν να πάρουν την νίκη με τελικό σκορ 77-65.

Ο πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα ήταν ο Αστέριος Σαλαβάτης ο οποίος έκανε ένα φανταστικό double double με 19 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μεγίστα για τους 5 goat ήταν ο Νίκος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 47 ολόκληρους πόντους.

Sintrim Team: Λιβέρης 7 (2) , Μαυράκης 2 , Μπούζης , Καζαντζής 20 (1) , Τουρόγλου , Σαλαβάτης 19 , Φωτακάκης 9 (1) , Μεταξούδης Π. , Γιολβάνης 14 (2) , Μεταξούδης Θ. 2 , Παναγιωτούνης 2

Polichni 5 goat: Πετάβρατζης 3 , Κυριακίδης , Δαμιανίδης 7 , Δαγκλής , Τερζίδης , Θεοδοσιάδης 8 , Καλλιωρας 47 (6)