13/04/2022
ThunderDogs 18 19 17 19 - 73 -
Black Mamba 20 13 12 24 - 69 -

Thunderdogs για … φίλημα!

Μια… ματσάρα με τα όλα της παρακολουθησαμε στο κλειστό προπονητήριο του ΣΕΦ το βράδυ της Κυριακής, με τους Thunderdogs να επικρατούν του Black Mamba με τελικό σκορ 73-69 και να… καμαρώνουν τη δεύτερη θέση του ομίλου.

Όμορφο πολύ το ξεκίνημα της αναμέτρησης, με τους Μουσούλη και Δέδε από Mamba να ξεκινούν δυναμικά, δίνοντας από νωρίς προβάδισμα στην παρέα του Μπασδάνη. Oι Thunderdogs χτύπησαν κοντά στο καλάθι και πήγαν στη γραμμή της φιλανθρωπίας, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 18-20 για Mamba.

Βρήκε το χέρι του ο Καπαρελιώτης στο ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου και προσπάθησε να βάλει μπροστά την παρέα του Παπαγεωργίου, με το Mamba από την άλλη να προβαίνει σε πολλά αβίαστα λάθη. Προσωπικές ενέργειες του Βασίλη Δέδε και του Χιμντάν κράτησαν τους φιλοξενούμενους κοντά στο σκορ, με το πρώτο ημίχρονο να κλείνει στο 37-33 .