27/01/2024
Salonica Old Stars 15 16 15 12 - 58 -
Jackals 26 24 17 18 - 85 -

Τις 10 φτάσανε οι Jackals!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς οι Jackals κατάφεραν να κερδίσουν το προβάδισμα με 15-26. Οι παίχτες των Jackals, όπως οι Τάσκας, Φιλιππίδης και Σιώτας, επέδειξαν απίστευτη απόδοση στην επίθεση και αδιαμφισβήτητη άμυνα, δημιουργώντας ένα ψηλό σκορ που έδειχνε τη δύναμη της ομάδας τους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Jackals συνέχισαν να επιδεικνύουν την ανωτερότητά τους στον αγωνιστικό χώρο. Οι Old Stars προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η δυναμική επίθεση των Jackals και η συνεργασία μεταξύ των παικτών τους εξασφάλισαν ένα ακόμη αυξημένο προβάδισμα, με το σκορ να φτάνει το 31-50 με το τέλος του ημιχρόνου.

Καθώς προχωρούσε ο αγώνας στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Old Stars προσπάθησαν να ανακάμψουν, αλλά οι Jackals διατήρησαν τον έλεγχο. Οι εντυπωσιακές επιδόσεις των παικτών τους, συμπεριλαμβανομένων των Τάσκα, Φιλιππίδη και Σιώτα, σηματοδότησαν μια συνέχεια της κυριαρχίας τους. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με μια σημαντική διαφορά με σκορ, 46-67.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, οι Jackals επέδειξαν σταθερότητα και αποφασιστικότητα, διατηρώντας και επεκτείνοντας το προβάδισμά τους. Οι παίκτες των Old Stars, όπως οι Καράλης και Κατράνας, προσπάθησαν να αντεπεξέλθουν, αλλά η μάχη ολοκληρώθηκε με το τελικό σκορ στο 58-85 υπέρ των Jackals.

MVP του αγώνα είναι ο Βασίλης Τάσκας ο οποίος πέτυχε 26 πόντους και κατάφερε να κλέψει 5 φορές την μπάλα.

Άξιος αναφοράς για τους Old Stars είναι ο Φώτης Κάραλης ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 28 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Salonica Old Stars: Λαθουράκης 7 (2) , Βλάχος 4 , Μαστρογιάννης 7 (1) , Μπαντής , Αλεξιάδης , Κατράνας 6 , Χριστόπουλος 2 , Καρατσόρης 4 , Γαϊτάνης , Κάραλης 28 (7)

Jackals: Μπουλγουράνος 9 , Καραμανώλης , Τάσκας 26 (2) , Τζόκας 6 (2) , Φιλιππίδης 14 (2) , Πεφτιτσέλης Α. 2 , Πεφτιτσέλης Γ. 6 (2) , Τσίπας 1 , Σιώτας 12 , Μπουζαλης 7 (1) , Καρακόλιος 2