05/02/2024
Rookie Balboa 18 9 11 15 - 53 -
SugarDaddys 13 8 18 21 - 60 -

Το δεύτερο ημίχρονο έδωσε άλλη μια νίκη στους SugarDaddys!

Δυναμικό ξεκίνημα και για τις δύο ομάδες. Εξαιρετικές συνεργασίες με όμορφα καλάθια εκατέρωθεν. Οι Rookie Balboa  μέσω των Ελοβάρη, Ζωγράφου και Χρυσοβιτσάνου κατάφεραν να κερδίσουν αυτή τη πρώτη περίοδο με 18-13 έναντι των αξιόμαχων SugarDaddys.

Στην δεύτερη περίοδο ο ρυθμός έπεσε κάτι που βόλεψε άριστα στους Rookie Balboa. Αργές και μεγάλες επιθέσεις και από τις δύο ομάδες που είχαν ως αποτέλεσμα το σκορ περιόδου να διαμορφωθεί σε 9-8 υπέρ των Rookie Balboa που πήγαν με αυτόν τον τρόπο στο ημίχρονο έχοντας ένα μαξιλαράκι ασφαλείας.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες των SugarDaddys μπήκαν με το πόδι στο γκάζι και κατάφεραν να κάνουν ένα μικρό σερί με τον Σίσκο, τον Κυριακίδη και τον Κεσίδη να αποτελούν μόνιμες πηγές απειλών για το αντίπαλο καλάθι. Οι Rookie Balboa βρήκαν σκορ στο πρόσωπο του Ελοβάρη, του Ζωγράφου και του Χρυσοβιτσάνου, όμως πλήρωσαν την κακή αμυντική τους λειτουργία και έτσι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 38-39.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους SugarDaddys να διατηρούν και να αυξάνουν το προβάδισμα, να ελέγχουν τον ρυθμό και να κερδίζουν τον αγώνα με 53-60. Οι παίκτες των SugarDaddys παρέμειναν συγκεντρωμένοι και αποδοτικοί, καταφέρνοντας να κλείσουν τον αγώνα με νίκη.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Δημήτριος Κεσίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 14 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Rookie Balboa είναι ο Ευριπίδης Χρυσοβιτσάνος οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 14 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Rookie Balboa: Γκότσης 2, Ελοβάρης 15, Ζωγράφος 12(2), Στυλιάδης 10(2), Χρυσοβιτσάνος 14(1)

SugarDaddys: Κεσίδης 14(3), Κυριακίδης 17, Παλλάκης, Παπαδόπουλος 7(1), Σίσκος 18(6), Στεργίου 4, Τσακίρης