27/05/2024
Milgyraki Bucks 20 20 13 11 - 64 -
SKG Sonics 22 18 21 17 - 78 -

Το δεύτερο ημίχρονο έδωσε την νίκη στους SKG Sonics!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των SKG Sonics να προηγείται με 20-22. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Σμυρλής και Τροφίδης από τους SKG Sonics ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα επικράτησε απόλυτη ισορροπία στο σκορ . Οι παίκτες και των δύο ομάδων συνέχισαν να επιδεικνύουν εξαιρετικές επιθετικές δεξιότητες και πανέμορφες συνεργασίες. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με το σκορ περιόδου να είναι 20-18 υπέρ των Milgyraki Bucks. Οι Milgyraki Bucks δεν έχασαν την αισιοδοξία τους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο σκορ σε 40-40.

Με την έναρξη του τρίτου δεκαλέπτου, οι SKG Sonics κατάφεραν να αναπτύξουν το παιχνίδι τους και να αυξήσουν το προβάδισμά τους. Οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να απαντήσουν με τον Τράσκα και τον Οφθαλμίδη, αλλά η άμυνα των SKG Sonics ήταν ασφυκτική και τα ενεργειακά τους όρια ήταν ανίκητα. Οι SKG Sonics με τους Σμυρλή και Τροφίδη έληξαν το δεκάλεπτο με το σημαντικό προβάδισμα των 8 πόντων 53-61.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν μια καθοριστική περίοδος για τους Milgyraki Bucks, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν στην πίεση των SKG Sonics. Οι SKG Sonics συνέχισαν να επιδεικνύουν την υπεροχή τους τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, επεκτείνοντας το προβάδισμά τους και κερδίζοντας το παιχνίδι με 64-78.

MVP του παιχνιδιού είναι ο Κωνσταντίνος Σμυρλής ο οποίος πέτυχε 25 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Milgyraki Bucks είναι ο Δημήτρης Τράσκας ο οποίος πέτυχε 18 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Milgyraki Bucks: Αλμπάνης 1, Αργυράς 6(2), Ιωσιφίδης 2, Κουτρής, Οφθαλμίδης 14, Σπυριδόπουλος, Σταμολάμπρος 11(3), Τράσκας 18, Χαρμάνας 4, Χατζηνικολάου 8(2)

SKG Sonics: Βαδιάκας, Ζωΐδης 2, Καποδίστριας, Κωνσταντινίδης, Σιβένας 2, Σμυρλής 25(2), Στυλιανίδης, Τροφίδης 29(9), Τσαντεκίδης 17(1), Τσιρώνης 3