13/10/2020
Kavlanta Hawks 8 13 13 7 - 41 -
Young Ballers BC 6 17 11 12 - 46 -

Το έκαναν το θαύμα τους οι μπέμπηδες!

Στο κλειστό του Seven για τη πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Development 2 οι Young Ballers έκαναν την έκπληξη , καθώς νίκησαν τους πιο έμπειρους Kavlanta Hawks με 41-46 .

Τα τρομερά μωρά έκαναν την πρώτη τους εμφάνιση στα γήπεδα του Basketaki Τhe League και αν σε αυτό συνυπολογίσουμε τόσο τον χαμηλό μ.ό. ηλικίας που έχουν σαν ομάδα  όσο και τον αντίπαλο που είχαν απέναντι τους ,τότε η επιτυχία τους αποκτάει ακόμη μεγαλύτερη βαρύτητα .

To πρώτο δεκάλεπτο αποτέλεσε προάγγελο για το τι θα ακολουθήσει, καθώς στο τέλος του βρήκε τους γηπεδούχους να έχουν προβάδισμά μόλις δυο πόντων με σκορ 8-6 . Οι Τζώρτζης και Κολυβάς είχαν από τρεις πόντους ο καθένας ,ενώ οι Βασιλάκης ,Μερμίγκης και Παναγής είχαν από δύο .

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με τους μπέμπηδες να παίρνουν κεφάλι στο σκορ , 10-12 , τους