28/01/2024
Pharmaco Team 15 8 13 19 - 55 -
Ένωση Αγρινίου 24 13 19 13 - 69 -

Το έκανε εύκολο η Ένωση

Η Pharmaco Team μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και με δύο τρίποντα του Νίκου Τσουκαλά και ένα του Θωμά Κουτρουμάνου προηγήθηκε με 9 - 2 πριν τη συμπλήρωση 3 λεπτών. Η συνέχεια όμως ανήκε στην Ένωση που ισοφάρισε γρήγορα και συνέχισε στον ίδιο ρυθμό φτάνοντας στο +9 στο τέλος του πρώτου δεκάλεπτου.

Η Ένωση έφτασε γρήγορα σε διψήφια διαφορά στο δεύτερο δεκάλεπτο, προηγήθηκε ακόμα και με 18 και είχε προβάδισμα 14 πόντων στο ημίχρονο.

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν ακόμα περισσότερο τη διαφορά, πήραν προβάδισμα 26 πόντων και βρέθηκαν στο +20 στο 30ο λεπτό.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Ένωση διατηρούσε απόσταση ασφαλείας και έφτασε στη νίκη.

Πρώτος σκόρερ της Pharmaco Team ήταν ο Νίκος Τσουκαλάς με 19 πόντους και ακολούθησαν ο Πάνος Κουδούνας με 17 και ο Θόδωρος Καββαδίας με 11.
Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Τάσος Βασιλείου με 22 πόντους, 17 πρόσθεσε ο Betsson MVP του αγώνα Μιχάλης Σταμουλάκης και 12 σημείωσε ο Γιώργος Κάτρης.

Τι μας άρεσε. Η Ένωση είχε ξανά καλή απόδοση και αυτό οφείλεται στην κοινή παρουσία των Τάσου Βασιλείου και Μιχάλη Σταμουλάκη, που ανεβάζει συνολικά την ομάδα.

Τι δε μας άρεσε. Η Pharmaco Team έχει είτε πολύ καλές είτε πολύ κακές βραδιές και σε αυτό το παιχνίδι συνέβη το δεύτερο, με αποτέλεσμα να γνωρίσει μια εύκολη ήττα.

PHARMACO TEAM (Γιάννης Κονιδάρης): Αλιφέρης, Αναστασόπουλος, Καββαδίας 11, Κουδούνας 17, Κουτρουμάνος 5(1), Παληγεώργος 2, Πανταζής, Σωτηρόπουλος 1, Τσουκαλάς 19(4), Χολής.

ΕΝΩΣΗ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Μιχάλης Σταμουλάκης): Βασιλείου 22, Καρακώστας Χ. 6, Καραμπλιάνης 2, Κάτρης Γ. 12(2), Κάτρης Ι. 2, Κουμάσης, Μπλαχούρας 2, Σταμουλάκης 17(5), Τριανταφυλλάκης 2, Τσιούνης 4.