31/01/2024
Brokers 16 22 16 25 - 79 -
Manchester United BC 17 11 23 17 - 68 -

Το εξαιρετικό δεύτερο δεκάλεπτο έδωσε την νίκη στους Brokers!

Ο αγώνας ξεκίνησε με ένα εξαιρετικά συναρπαστικό πρώτο δεκάλεπτο. Οι καλύτεροι παίκτες των Brokers, Βλάχος και Ιωακειμίδης, έδειχναν έτοιμοι να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό. Από την άλλη πλευρά, οι Manchester United BC, με τους Καρακώστα Κωνσταντίνο, Λαμπρέλλη και Χριστοφίδη, κατάφεραν να προηγηθούν με 16-17, υποδηλώνοντας έναν αγώνα που θα παρέχει έντονα συναισθηματικά στιγμιότυπα.

Η δεύτερη περίοδος ήταν παράσταση για έναν ρόλο καθώς οι Brokers επέβαλλαν τον ρυθμό τους και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Οι Brokers με μπροστάρηδες τους Βλάχο, Ιωακειμίδη και τον Τσιρκινίδη κατάφεραν να κάνουν άμεσα την ανατροπή και να στείλουν την ομάδα τους στο ημίχρονο με επιμέρους σκορ 38-28.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε μια απρόσμενη ανατροπή, καθώς οι Manchester United BC κατάφεραν να μειώσουν το σκορ στο 54-51. Οι Καρακώστας Κωνσταντίνος, Λαμπρέλλης και Χριστοφίδης έδειξαν εξαιρετική απόδοση και αποσπάστηκαν από τους αντιπάλους τους. Οι Brokers πιάστηκαν εξ' απίνης και όλα προμήνειαν ντέρμπι στην τέταρτη περίοδο του παιχνιδιού.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους Brokers να δείχνουν χαρακτήρα, να διατηρούν και να αυξάνουν το προβάδισμα, να ελέγχουν τον ρυθμό και να κερδίζουν τον αγώνα με 79-68. Οι παίκτες των Brokers παρέμειναν συγκεντρωμένοι και αποδοτικοί έναντι της αντεπίθεσης των Manchester United BC, καταφέρνοντας να κλείσουν τον αγώνα με επιτυχία.