28/03/2022
Greek Freaks 12 21 15 22 - 70 -
Pitbulls BC 7 6 13 8 - 34 -

Το ευχαριστήθηκαν μέχρι το τέλος οι Greek Freaks!

Το απόγευμα του Σαββάτου 26 Μαρτίου στο Kάρβουνο, οι Greek Freaks παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, επικράτησαν πολύ εύκολα με 70 – 34 απέναντι στους Pitbulls.

Οι Freaks είχαν τον έλεγχο στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Λεοντιάδη να μοιράζει άψογα και να βάζει και ένα τριποντάκι και τους Καφετζή με 6 και Υφαντόπουλο με 4 πόντους να οδηγούν στην επίθεση. Στο αντίπαλο στρατόπεδο, Φεντιούκοφ με 4 και Πανταζόπουλος με 3 πόντους, ήταν οι σκόρερ για τους Pitbulls.

Στην δεύτερη περίοδο, οι γηπεδούχοι με την τριάδα Σκλαβενίτη με 7, Σύλλα, Λεοντιάδη με 6 πόντους να είναι μπροστάρηδες στην επίθεση και να προσφέρουν ωραίες στιγμές, έστειλαν την διαφορά στους 20. Για τους άστοχους Pitbulls , ξεχώρισε ο Φεντιούκοφ με 4 πόντους και ένα καλάθι έβαλε ο Πανταζόπουλος.

Στην τρίτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι αποφάσισαν να βάλουν την μπάλα μέσα στην ρακέτα με τον Φεντιούκοφ να κάνει πάρτι με 11 πόντους, αλλά οι γηπεδούχοι με τον Λεοντιάδη να είναι σε μεγάλη μέρα με 8 ακόμα πόντους και τον Υφαντόπουλο να ακολουθεί με 4 , διατηρούσαν προβάδισμα με 48– 26.