20/06/2022
N.A. 99ers 6 15 20 13 - 54 -
Bulldogs 15 15 12 9 - 51 -

Το πήραν στο τέλος οι Northern Athens 99ers!

Το Σάββατο το απόγευμα 18 Ιουνίου στο Μενίδι, οι N.A. 99ers παρότι βρισκόταν σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα πίσω στο σκορ, έβγαλαν περισσότερη ενέργεια και είχαν περισσότερες δυνάμεις στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα και έφτασαν στην επικράτηση με 54 – 51 απέναντι στους Bulldogs.

Οι Bulldogs είχαν τον έλεγχο στο πρώτο δεκάλεπτο και με τον ασταμάτητο Λούβαρη πρωταγωνιστή σε άμυνα και επίθεση και τον Δημητρακόπουλο πρώτο σκόρερ με 7 πόντους, ξέφυγαν 6 – 15. Για τους άστοχους 99ρηδες ξεχώρισε ο Μερμύγκης με 4 πόντους και ένα καλάθι έβαλε ο Καθάριος.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο και ισόπαλο μεταξύ των δύο ομάδων, με την διαφορά να μένει στο +9 για τους Bulldogs. Οι 99ρηδες είχαν την τύχη να έχουν πλουραρισμό στην επίθεση με έξι διαφορετικούς παίχτες να σκοράρουν, αλλά το δίδυμο των φιλοξενούμενων Δημητρακοπούλου με 7 και Λούβαρη με 6 πόντους αντίστοιχα, κρατούσε το υπέρ τους 21 – 30.

Οι Bulldogs είχαν έλλειψη ενέργειας και δεν πατούσαν πολύ καλά στο τρίτο δεκάλεπτο με τους Λούβαρη και Απέργη με 6 και 4 πόντους να ξεχωρίζουν στην επίθεση, με αποτέλεσμα οι 99ers με τον Δημάδη σε θέση οδηγού με 8 πόντους, τον Κοκκίνη να ακολουθεί με 7 και τον Καζάκο με 6 π