08/11/2023
Tseliguns 18 26 10 10 - 64 -
Retrolls 12 6 16 22 - 56 -

Το πρώτο ημίχρονο έδωσε την νίκη στους Tseliguns!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Tseliguns να προηγούνται με 18-12. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Τσέος, Ζησόπουλος και Δημητριάδης των Tseliguns ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Η δεύτερη περίοδος του αγώνα ήταν παράσταση για έναν ρόλο. Από την αρχή μέχρι το τέλος αυτού του δεκαλέπτου οι Tseliguns κυριάρχησαν μέσω των Κόνσουλα, Δημητριάδη και Ζησόπουλο σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού. Οι Retrolls φάνηκαν να τα έχουν χαμένα. Τελικό σκορ περιόδου 26-6 υπέρ των Tseliguns.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Retrolls κατάφεραν τα πάρουν τα ηνία και τον έλεγχο του παιχνιδιού.  Έβγαλαν κάποιες όμορφες συνεργασίες και φάσεις έναντι των εμφανώς πιο χαλαρών Tseliguns και έχοντας ως πυλώνες τους Αβέρη και Τσέλιο κατάφεραν να κερδίσουν αυτή την τρίτη περίοδο με 10-16.

H τέταρτη περίδος τα είχε όλα. Οι Retrolls έκαναν τα πάντα και προσπάθησαν να κάνουν την ολική ανατροπή. Οι Tseliguns οι οποίοι έδειξαν τελείως διαφορετική εικόνα στα δύο ημίχρονα, έδειξαν τον χαρακτήρα τους και τελικά κατάφεραν να πάρουν την νίκη με 64-56.

MVP του αγώνα είναι ο Τσέος Θωμάς ο οποίος άγγιξε το Triple Double έχοντας 8 πόντους, 20 ριμπάουντ και 8 κλεψίματα.

Ενώ για τους Retrolls ξεχώρισε ο Αβέρης Στυλιανός ο οποίος πέτυχε Double Double με 12 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Tseliguns: Δημητριάδης 18(2), Ζησόπουλος 9(1), Κόνσουλας 27, Μακρίδης 2, Τσέος 8(1), Χαρίσης

Retrolls: Αβέρης 12, Αργυρός 5(1), Βεργίδης 2, Γιοβάνης 2, Ευαγγέλου 8, Κωνσταντάρας 9, Πριονάς 2, Τρικαλιώτης 2, Τσέλιος 14