22/10/2023
Milgyraki Bucks 19 14 10 10 - 53 -
Atlanta Socks 17 18 15 17 - 67 -

Το σερί καλά κρατεί για τους Atlanta Socks!

Οι Milgyraki Bucks βασίστηκαν στην εκπληκτική συνεργασία των Σταμολάμπρου και Χαρμάνα, οι οποίοι συνεργάστηκαν άψογα στην επίθεση και την άμυνα. Η ακρίβεια των σουτ τους και η ηγεσία τους στο γήπεδο έκαναν τη διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο, παίρνοντας το προβάδισμα για την ομάδα τους με σκορ19-17.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Atlanta Socks, με τους Γουβιά, Βούλγαρη, Βορνίτη και Κυριακού, ανταποκρίθηκαν εξίσου εντυπωσιακά. Η ταχύτητα και η ακρίβεια των σουτ τους τους βοήθησε να ανατρέψουν το σκορ και να κλείσουν το δεύτερο δεκάλεπτο με το πολύ στενό προβάδισμα των δύο πόντων και το σκορ να δείχνει 35-33.

Το τρίτο δεκάλεπτο αποδείχτηκε καθοριστικό για την έκβαση του αγώνα. Οι Atlanta Socks συνέχισαν να ανεβάζουν τον ρυθμό τους, με τον Βούλγαρη και τον Κυριακού να κυριαρχούν τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα. Οι Milgyraki Bucks δυσκολεύτηκαν να αντισταθούν και το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με τους Atlanta Socks να βρίσκονται μπροστά με σκορ 50-43.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους Atlanta Socks να διατηρούν τον ρυθμό τους και να επικρατούν 67-53. Οι Milgyraki Bucks προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ανωτερότητα της αντίπαλης ομάδας ήταν αδύνατο να ανατραπεί. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με μια εντυπωσιακή νίκη των Atlanta Socks.

MVP του αγώνα είναι ο Θανάσης Κυριακού ο οποίος έκανε Double Double με 10 πόντους και 22 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Milgyraki άξιος αναφοράς είναι ο Νίκος Χαρμάνας ο οποίος έκανε και αυτός Double Double καθώς είχε 12 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Milgyraki Bucks: Χατζηνικολάου , Τσαχουρίδης 8 (2) , Χαρμάνας 12 , Σταμολάμπρος 17 (3) , Τράσκας 4 , Οφθαλμίδης 2 , Τσαχουρίδης 4 , Δεληγιάννης 6 , Παττάκος

Atlanta Socks: Κατσικαρίδης 2 , Βούλγαρης Σω. 16 (4) , Τεμέλκου 5 (1) , Βούλγαρης Στ. , Βορνίτης 10 , Γκιόκας , Γουβιάς 24 , Χατζηκυριακίδης , Κυριακού 10