25/04/2024
East Side Pylaia 18 21 21 17 - 77 -
Best ΩΧ 10 20 21 15 - 66 -

Το σερί νικών συνεχίζετε για τους East Side Pylaia!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με μεγάλη ένταση, καθώς και οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να εδραιώσουν τον ρυθμό τους. Οι East Side κατάφεραν να κερδίσουν μια μικρή διαφορά με τους Φιλιππά και Μέλλιο να επιδεικνύουν την τεχνική και την αποφασιστικότητά τους στο γήπεδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ανταγωνιστικότητα ανέβηκε ακόμα περισσότερο. Οι Best ΩΧ προσπάθησαν να αντισταθμίσουν την πίεση με τους Σειταρίδη και Ζουμπουλάκη να κάνουν εντυπωσιακά σουτ και να δημιουργούν ευκαιρίες για την ομάδα τους. Παρόλα αυτά, οι East Side κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα στο σκορ.

Καθώς το παιχνίδι προχωρούσε προς το τρίτο δεκάλεπτο, η ένταση αυξανόταν ακόμα περισσότερο. Οι δύο ομάδες είχαν δείξει τις ικανότητές τους, αλλά οι East Side κατάφεραν να διατηρήσουν μια σταθερή διαφορά στο σκορ. Οι Φιλιππάς και Μέλλιος συνέχιζαν να ηγούνται της ομάδας τους, ενώ οι Best ΩΧ προσπαθούσαν απεγνωσμένα να ανακτήσουν την κατάσταση.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι East Side κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμά τους και να ολοκληρώσουν τον αγώνα με μια εντυπωσιακή νίκη. Οι Φιλιππάς και Μέλλιος αποδείχθηκαν κρίσιμοι για την επιτυχία της ομάδας τους, ενώ οι Best ΩΧ παρά την προσπάθειά τους, δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Με ένα τελικό σκορ 77-66 οι East Side κατάφεραν να συνεχίζουν το σερί νικών τους.

MVP του αγώνα είναι ο Αλέξανδρος Φιλιππάς ο οποίος κατάφερε να πετύχει 32 πόντους και να μαζέψει 7 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Best ΩΧ είναι ο Χαράλαμπος Σειταρίδης που πέτυχε Double Double με 30 πόντους και 10 ριμπάουντ.

East Side Pylaia: Τσανγκα , Μέλλιος 17 , Μπέλλης 18 (2) , Τσανογλου 5 (1) , Μπάτζιος 5 (1) , Φιλιππάς 32 (2)

Best ΩΧ: Ζουμπουλάκης 13 (2) , Σειταρίδης 30 (4) , Βραχνός , Τικτόπουλος 6 , Παπάζογλου 9 , Νικολακόπουλος 2 , Κουρτσιλίδης 6