57
Atlanta Socks 21 10 14 32 - 77 -
MnP 15 18 12 12 - 57 -

Το τέταρτο δεκάλεπτο έδωσε την νίκη στους Atlanta Socks!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν ένα δεκάλεπτο με πολύ υψηλό ρυθμό και εντάσεις. Οι Socks ξεκίνησαν με μεγάλη ενέργεια, με τους Λογοθέτη, Βούλγαρη και Κυριακού να δίνουν τον ρυθμό στην ομάδα τους. Οι MnP από την άλλη πλευρά, προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η άμυνα των Socks ήταν δυνατή. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Socks να προηγούνται με 21-15.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό. Οι MnP άρχισαν να βρίσκουν τον ρυθμό τους, με τους Ορφανίδη και Δαλπά να βάζουν σημαντικά καλάθια. Οι Socks προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά η άμυνα των MnP ήταν αποτελεσματική. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους MnP να προηγούνται με 31-33.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό. Οι δύο ομάδες έδειξαν την καλύτερη τους πλευρά, με τους Socks να βάζουν σημαντικά καλάθια από τους Λογοθέτη, Βούλγαρη και Κυριακού, ενώ οι MnP από την άλλη πλευρά, προσπάθησαν να αντιδράσουν με τους Ορφανίδη και Δαλπά να κάνουν σημαντικά καλάθια. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με τους δύο ομάδες στην απόλυτη ισοπαλία με το σκορ να είναι στο 45-45.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν από τα πιο ανταγωνιστικά του αγώνα. Οι Socks άρχισαν να βρίσκουν τον ρυθμό τους, με τους Λογοθέτη, Βούλγαρη και Κυριακού πλέον να είναι ασταμάτητοι. Οι MnP από την άλλη πλευρά, προσπάθησαν να αντιδράσουν με τους Ορφανίδη και Δαλπά αλλά το τέταρτο δεκάλεπτο έληξε με τους Socks να νικούν με 77-57.

MVP αναδείχθηκε ο Θανάσης Κυριακού ο οποίος κατάφερε να κάνει Double Double έχοντας 13 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους MnP είναι ο Κωνσταντίνος Δαλπάς ο οποίος έκανε και αυτός Double Double με 14 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Atlanta Socks: Κατσικαρίδης 4 , Βούλγαρης Σω. 16 (4) , Τεμέλκου 2 , Βούλγαρης Στ. 3 (1) , Κεσίσογλου 5 (1) , Κυριακού 13 (1) , Λογοθέτης 19 (4) , Τσαλαγεώργος 3 , Μαυροκεφαλίδης 12 (2)

MnP: Στρουζας , Κυριαζής 2 , Κιοσέογλου 6 (2) , Μόκκας 12 , Ιακωβιδης , Κεχίδης , Ορφανίδης 23 (1) , Δαλπάς 14 (3)