14/06/2023
Nutriclab BC 20 18 15 31 - 84 -
Rising Suns 16 16 20 7 - 59 -

Το τέταρτο δεκάλεπτο έδωσε την νίκη στους Nutriclab!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια περίοδος με αμφίρροπο παιχνίδι. Οι Nutriclab κατάφεραν να ξεχωρίσουν με την αποτελεσματική επίθεσή τους, ενώ οι Rising Suns προσπάθησαν να ανταποκριθούν με μεγάλη άμυνα. Οι παίκτες Κωστακίδης και Ιακωβίδης ξεχώρισαν για τους Nutriclab, ενώ οι Λαϊδής και Γαμβράκης προσέφεραν τις καλύτερες επιδόσεις για τους Rising Suns. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα σκορ 20-16 υπέρ των Nutriclab.

Καθώς προχωρούσε το παιχνίδι, οι δύο ομάδες συνέχισαν να αγωνίζονται με αποφασιστικότητα και πάθος. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο δυναμισμό, με τους παίκτες και των δύο ομάδων να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό. Οι Nutriclab κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, ενώ οι Rising Suns προσπάθησαν να μειώσουν τη διαφορά. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα σκορ 38-32 υπέρ των Nutriclab.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο τρίτο δεκάλεπτο, η αγωνία αυξανόταν. Οι δύο ομάδες πάλευαν για κάθε πόντο, ενώ οι παίκτες έδειχναν απίστευτη αποφασιστικότητα. Οι Nutriclab ήταν ακόμη ελαφρώς μπροστά στο σκορ, αλλά οι Rising Suns δεν το έβαλαν κάτω. Ο αγώνας έγινε ακόμη πιο αμφίρροπος και το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ένα σκορ 53-52 υπέρ των Nutriclab.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν η καταλυτική περίοδος του αγώνα. Οι Nutriclab ανακάμπτοντας από το αμφίρροπο τρίτο δεκάλεπτο, επέδειξαν εξαιρετική ομαδική παιχνιδιάρικη διάθεση και αποδοτικότητα. Οι παίκτες Κωστακίδης και Ιακωβίδης συνέχισαν να ξεχωρίζουν με τις εντυπωσιακές επιδόσεις τους. Από την άλλη πλευρά, οι Rising Suns δυσκολεύτηκαν να ανταποκριθούν και η διαφορά στο σκορ αυξήθηκε. Το τέλος του αγώνα βρέθηκε με ένα εντυπωσιακό σκορ 84-59 υπέρ των Nutriclab.

Ο πολυτιμότερος παίχτης είναι ο Θεόδωρος Κωστακίδης ο οποίος πέτυχε double double με 30 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Rising Suns είναι ο Αριστοτέλης Λαϊδης ο οποίος έκανε και αυτός double double έχοντας 21 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Nutriclab BC: Συκάς 8 , Κωστακίδης 30 (4) , Χουρδάκης 4 , Ιακωβιδης 19 (3) , Αρώνης 5 (1) , Κατέρης 11 , Καραγιαννιώτης 2 , Μήτρου 1 , Τσιρώνης 4

Rising Suns: Κουτσιμάνης 5 , Λαδόπουλος 3 (1) , Γαμβράκης 9 (2) , Αναγνωστόπουλος 6 , Σιδηρόπουλος 6 (1) , Λαϊδης 21 (4) , Κουργιαννίδης 9 (3)