18/03/2023
Ιπ-πότες 2 7 14 11 - 34 -
Titans 10 11 12 17 - 50 -

Το βάρος στους ψηλούς οι Titans!

Κανένα πρόβλημα δεν είχαν οι Titans να επιβληθούν των Ιπποτών στο ΣΕΦ το απογευματάκι του Σαββάτου με τελικό σκορ 34-50, έπειτα από έναν αγώνα με ελεύθερο ρυθμό!

Όρεξη για όμορφο μπάσκετ, ομαδικό από τους Titans, οι οποίοι με τον Καρατσόλη σε τρομερή κατάσταση μπήκαν μπροστά στο σκορ για τα... καλά και έκλεισαν την πρώτη περίοδο με το υπέρ τους 2-10, καθώς πέραν του Γκουντόπουλου δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του δεκαλέπτου, δεν μπόρεσε κάποιος άλλος να βρει το δρόμο προς το καλάθι.

Ο Νίκος ο Κεκεμπάνος πήρε τη μπάλα στα χέρια του και αποφάσισε πως το πρώτο δεκάλεπτο ήταν κακή παρένθεση για την εικόνα των Ιπποτών και μείωσε στο 9-12, με τους γηπεδούχους να είναι "άλλη" ομάδα! Ή μήπως όχι;;; άλλο ένα κενό διάστημα, άλλο ένα σερί για Titans με τον Κατσιφή σε πρώτο πλάνο και το ημίχρονο έκλεισε στο 9-21.

Με τρίποντο, από μέση απόσταση, όπως ήθελε! Ο Γκουντόπουλος αποφάσισε πως έπρεπε να μπει στην εξίσωση του παιχνιδιού, βοηθώντας τον Κεκεμπάνο. Οι Titans πήραν πόντους από τη γραμμή ψηλών και Τσίτσος με Κατσιφή και Καρατσόλη οδήγησαν τους "Τιτάνες" στο 23-33 τρίτης περιόδου.

Παρά τις όποιες προσπάθειες για μείωση του σκορ και επανένταξη των Ιπποτών σε θέση διεκδίκησης της νίκης, κάτι τέτοιο δε συνέβη και το τελικό σκορ της αναμέτρησης ήταν το
34-50.

Betsson Mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Πέτρος Καρατσόλης με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ, ένα κλέψιμο και 2 λάθη. Από Ιππότες ξεχώρισε ο Νίκος Κεκεμπάνος με 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα λαό 4 λάθη.

Οι γηπεδούχοι είχαν 12/42 δίποντα, 3/22 τρίποντα, 1/4 βολές, 48 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 7 κλεψίματα, ένα κόψιμο και 16 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 18/46 δίποντα, 4/22 τρίποντα, 2/10 βολές, 47 ριμπάουντ,15 ασίστ, 13 κλεψίματα και 16 λάθη.

Ιππότες (Κεκεμπάνος): Ντούκα 4, Κεκεμπάνος 12, Παπαδόπουλος 2, Μπαρδούσης 2, Λακαφώσης 2, Γκουντόπουλος 12, Νταλαμπίρας.

Titans (Ηλιαδάκης): Ηλιαδάκης Γ. 4, Καρατσόλης 21, Βασιλάκης, Τσίτσος 10, Κατσιφής 9, Ηλιαδάκης Β. 3, Αντωνουσάκης 3.

Τί μας άρεσε: Ο ελεύθερος ρυθμός του αγώνα!