20/10/2024
Ζωντανοί Λοκροί 20 11 19 25 - 75 -
Chicago Trolls 17 15 15 19 - 66 -

Το ροζ φύλλο στους Ζωντανούς Λοκρούς!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να μπαίνουν ορεξάτες επιθετικά με το ματς να είναι στο 14-11 στα μισά. Οι τυπικά γηπεδούχοι όμως πάτησαν το γκάζι στο δεύτερο μισό και με καλή κυκλοφορία της μπάλας, έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο +3 (20-17).

Με την έναρξη του δευτέρου δεκαλέπτου, οι Trolls αντέδρασαν και με τον Καραουλάνη να παίρνει μπρος, το σκορ έγινε 24-26. Οι δύο ομάδες έδιναν γερή μάχη στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο τελείωσε στο 31-32.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι δύο ομάδες συνέχισαν να έχουν καλό επιθετικό ρυθμό, χωρίς όμως καμία να μην μπορεί να πάρει ξεκάθαρο κεφάλι στο σκορ. Παρ όλα αυτά, οι Ζωντανοί Λοκροί ήταν καλύτεροι στα σημεία και έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο στο +3 (50-47).

Με την έναρξη του τελευταίου δεκαλέπτου, το παιχνίδι φαινόταν ότι θα κρινόταν στις λεπτομέρειες καθώς οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ περίπου 6 λεπτά πριν τη λήξη (56-57). Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στα σημεία στο τελευταίο διάστημα του παιχνιδιού και πήραν τη νίκη, με το 75-66 να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Novibet MVP αναδείχθηκε ο Κωνσταντίνου με 28 πόντους και 4 ριμπάουντ ενώ πολυτιμότερος παίκτης των ηττημένων ήταν ο Γεωργίου με 25 πόντους.

Ζωντανοί Λοκροί (Γκραίκος): Γιαννόπουλος, Γκραίκος 12, Θεοφανόπουλος 4, Κωνσταντίνου 28, Μπαμπάνης 18, Μπούτσικας 11, Παναγιωτόπουλος, Ράλλης 2.

Chicago Trolls (Καραουλάνης): Βασιλόπουλος 13, Βλαγκάς 4, Γεωργίου 25, Καραουλάνης 17, Κουτρουμάνης 2, Στάλιος 5.

Τι μας άρεσε: Ο αμφίρροπος χαρακτήρας που είχε το παιχνίδι σχεδόν σε όλη την διάρκεια του.