31/10/2021
The Toy Men 19 21 11 17 - 68 -
Salo Nics 11 8 9 4 - 32 -

Toy Men για φίλημα !

Ένα όμορφο παιχνίδι εξελίχθηκε στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ της Δεκα , με τους The Toy Men να επικρατούν τους Salonics με σκορ 68 – 32.

Το πρώτο δεκάλεπτο , σε καμία των περιπτώσεων δεε προϊδέαζε την έκβαση του αγώνα , καθώς οι δύο ομάδες ήταν αρκετά κοντά στο σκορ ( 19 – 11 ) .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η δεινή εκτελεστική ικανότητα του Ζαχαριάδη ( 10 συνεχόμενους πόντους ! ) έδωσε αέρα πνοής για τους The Toy Men. Ο Μαντζαναρης από την άλλη έκανε ο,τι περνούσε από το χέρι του μαζί με τον Τριανταφυλλου για να κρατήσουν την ομάδα τους εντός διεκδίκησης ενός θετικού αποτελέσματος χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα.

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου , οι ομάδες μπήκαν κάπως μουδιασμένες στον αγωνιστικό χώρο , και το σκορ του τρίτου δεκαλέπτου κυμάνθηκε σε χαμηλά ποσοστά ( μόλις 20 πόντοι συνολικά ) . Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο , οι άμυνες ανέλαβαν δευτερεύον ρόλο καθώς τα καλάθια πήραν φωτιά από την πλευρά των γηπεδούχων ! Αξιοσημείωτο το γεγονός πως η φιλοξενούμενη ομάδα σε 18 προσπάθειες 3 πόντων δεν ευστόχησε σε καμία.

MVP της αναμέτρηση σης αναδείχθηκε ο Ζαχαριάδης με 21 π. , 4 κλ. , και συνολικά 10-15 συνολικά σουτ στον αγώνα .

THE TOY MEN : Κορτιμανιτσης 4 , Βαλκουμας 17 (1) , Κουφονικολας 8 (2)  , Ζαχαριαδης 21 (1)  , Στρακαλης 8 , Πετιμεζακης 3 (1)  , Στρατικης 7 (2)

SALONICS : Καρακιτσας 5 , Ηλιαδης 8 , Τριανταφυλλου 7 , Συνδικιωτης , Μαντζαναρης 4 , Τασσιος , Κεπαπτζογλου 2 , Νιαματζαο 2 , Κανακαριδης 4