19/05/2023
Nutriclab BC - - - - - 89 -
Αδάμαστος - - - - - 54 -

Τους δάμασαν οι Nutriclab!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν εντυπωσιακό για τους Nutriclab, καθώς κατάφεραν να πάρουν μια σημαντική διαφορά στο σκορ. Ο Ιακωβίδης και  ο Αποστολίδης ηγήθηκαν της ομάδας τους, επιδεικνύοντας ασταμάτητη προσπάθεια και ευστοχία στα σουτ. Με ένα αποτελεσματικό παιχνίδι κατάφεραν να αποκτήσουν ένα άνετο προβάδισμα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Nutriclab συνέχισαν να ανεβάζουν τον ρυθμό τους. Οι Κουτσφετσούλης και Καραγιαννιώτης συνέχισαν την καλή τους πορεία. Με εξαιρετική ακρίβεια στα σουτ και ευέλικτη κίνηση στο γήπεδο, κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και να αυξήσουν τη διαφορά των πόντων μεταξύ των δύο ομάδων. Από την άλλη ο Αδάμαστος έχονταςτον Κυρίμη να πετυχαίνει σημαντικά καλάθια κατάφερε να μειώσει έστω και για λίγο την διαφορά.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Nutriclab συνέχισαν να πιέζουν τον αντίπαλο τους και να κατακτούν κάθε πόντο. Με αξιοσημείωτη αμυντική παρουσία και απόλυτη αποτελεσματικότητα στις επιθέσεις τους, κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά των πόντων ανάμεσα στις δύο ομάδες. Ο Αδάμαστος χάρης στα αρκετά άστοχα σουτ δεν μπόρεσε να ακολουθήσει και έμεινε αρκετά πίσω.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Nutriclab συνέχισαν να επιδεικνύουν τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα. Οι παίκτες τους δεν έκαναν συμβιβασμούς και συνέχισαν να παλεύουν για κάθε μπάλα. Με εξαιρετική ομαδική συνεργασία και επιμονή, κατάφεραν να πάρουν την νίκη με το τάμπλο στο τέλος να γράφει 89-54.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Γιώργου Ιορδανίδη ο οποίος άγγιξε το double double καθώς είχε 12 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Ενώ για τον Αδάμαστο πρωταγωνιστής ήταν ο Άγγελος Κυρίμης ο οποίος πέτυχε 16 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ.

Nutriclab: Κουτσφετσούλης 14 , Χουρδάκης 8 (2) , Ιορδανίδης 12 , Ιακωβιδης 17 (1) , Αρώνης 2 , Αποστολιδης 16 (3) , Καραγκιαούρης 6 , Καραγιαννιώτης 14 (4)

Αδάμαστος: Μαυρίδης 8 (2) , Καρακωνσταντινίδης 6 , Κυρίμης 16 , Βαλαβανίδης 8 (2) , Μπαλοδήμος 7 , Τρακοσάρης 9 (1)