29/11/2021
Aladalon 25 15 9 12 - 61 -
Kourkoutes BC 23 26 25 25 - 89 -

Τρέλανέ μας Νακόπουλε!!!!!!!

Με τον σ υ γ κ λ ο ν ι σ τ ι κ ό Νακόπουλο να είναι πραγματικά παντού σε άμυνα και επίθεση, χάνοντας για ένα κλέψιμο (!) την ιστορική επίδοση του quardouble double, οι Κουρκούτες επιβλήθηκαν των Aladalon με 61-89 και συνέχισαν νικηφόρα την πορεία τους στη φετινή Development.

Με τους καλύτερους… οιωνούς ξεκίνησε ο αγώνας ανάμεσα στις δύο παρέες, με τους Τσάκωνα, Αθανασίου και Νακόπουλο να παίρνουν τις περισσότερες πρωτοβουλίες και να δίνουν ένα μικρό προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, μέχρι οι Aladalon επιστρέψουν και με τρία τρίποντα του Χαντζή πάρουν το προβάδισμα με 25-21, με την πρώτη περίοδο να κλείνει εν τέλει στο 25-23.

Όσα έτρεχαν οι Kourkoutes και έψαχναν το σκορ σε πρώτο χρόνο, έμεναν κοντά στο σκορ, με το Αθανασίου να πρωτοστατεί αμυντικά και να δίνει ενέργεια στην ομάδα του, η οποία… έβγαινε επιθετικά από τα χέρια του Νακόπουλου! Δύο κρίσιμα τρίποντα του Βεϊσάκη ανέβασαν τη διαφορά στους εφτά, με το ημίχρονο να κλείνει στο 40-49.