03/06/2024
Never Again 22 9 15 17 - 63 -
Salo Nics 18 23 19 16 - 76 -

Τρίτη σερί νίκη για τους Salo Nics!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα , οι δύο ομάδες επέδειξαν ανταγωνιστικότητα και συγκέντρωση. Οι Ιατρίδης, Σπανός και Τέγος από τους Salo Nics προσπάθησαν να επιβάλουν το ρυθμό τους στο παιχνίδι, ενώ οι Φραντζής, Σαχινίδης και Μιχαηλίδης των Never Again αντέδρασαν με δυναμισμό και αποφασιστικότητα. Η ομάδα των Never Again κατάφερε να προηγηθεί κατά τέσσερις πόντους, αφήνοντας τους Salo Nics να αισθανθούν την πίεση του αντιπάλου της.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, η ανταγωνιστική ατμόσφαιρα συνέχισε να επικρατεί στο γήπεδο. Οι δύο ομάδες εμφάνισαν συνεχή βελτίωση στο παιχνίδι τους, με τους Salo Nics να αναλαμβάνει τον έλεγχο και τον ρυθμό του αγώνα και να προηγείται με δέκα πόντους. Οι προσπάθειες των Ιατρίδη, Σπανό και Τέγο απέδωσαν και ενίσχυσαν τη θέση της ομάδας τους στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Salo Nics συνέχισαν να κυριαρχούν στο παιχνίδι. Με την επίθεσή τους να λειτουργεί αποτελεσματικά και με πλουραλισμό κατάφεραν να αυξήσουν κι άλλο την υπέρ τους διαφορά. Οι Φραντζής και Σαχινίδης προσπάθησαν να οδηγήσουν την ομάδα τους στην επιστροφή, αλλά η αποστολή αυτή φάνηκε δύσκολη. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Salo Nics να διατηρούν ένα σαφές προβάδισμα, με σκορ 46-60.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Never Again προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά οι Salo Nics ήταν ανίκητοι. Με τη σταθερή επίθεση, κατάφεραν να διατηρήσουν τον έλεγχο του αγώνα. Παρά τις όποιες προσπάθειες των παικτών τους, οι Never Again δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Salo Nics να κερδίζουν τον αγώνα με 63-76.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Aλέξανδρος Ιατρίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 28 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Never Again είναι ο Βασίλειος Φραντζής ο οποίος πέτυχε 17 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Never Again: Καντυλτζόγλου 2, Λουκοβίτης 5(1), Μιχαηλίδης 10(1), Μυλιόρδος 12(4), Σαραντινέλλης 4, Σαχινίδης 10(2), Συρόπουλος, Τιτίρλας 3(1), Φραντζής 17(4), Ψαλλίδας

Salo Nics: Ιατρίδης 28(1), Κεπαπτσόγλου, ΠατίκαςΓ. 5(1), ΠατίκαςΔ. 4, Πούλιος 2, Σπανός 12(2), Στεργιόγλου, Τέγος 7(1), ΤέντσοςΘ. 10(3), ΤέντσοςΑ. 8(1), Τερζίδης