19/02/2023
Never Again 12 10 12 13 - 47 -
SKG Bugs 18 18 24 20 - 80 -

Βρήκαν τον τρόπο οι SKG Bugs!

Ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα οι SKG Bugs και κατάφεραν να πάρουν ενα κεφάλι στο σκορ με 6 πόντους χάρης στις  όμορφες συνεργασιες των παιχτών της ομάδας και το όμορφο passing game. Οι Never Again από την άλλη δεν άργησαν να βρουν ρυθμό και να απαντήσουν με τα γρήγορα καλάθια διαμορφώνοντας έτσι το 12-18.

Στη δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και έκαναν μια τρομερή εμφάνιση. Βελτίωσαν την αμυντική τους λειτουργία και στην επίθεση έψαξαν τον ασταμάτητο Τασιούλα. Οι Never Again δεν μπόρεσαν να σταματήσουν τους αντιπάλους τους στο ζωγραφιστό όμως με τους πόντους του Τσόρλαλη έμειναν κοντά στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι να καθαρίσουν το παιχνίδι. Πίεσαν τους αντιπάλους τους αναγκάζοντας να υποπέσουν σε πολλά λάθη και στην επίθεση ο Βοσκάκης βγήκε μπροστά για την ομάδα του ανεβάζοντας ακόμα περισσότερο την διαφορά. Οι Never Again δεν κράτησαν την ψυχραιμία τους στην πίεση των αντιπάλων τους και παρά τα όμορφα καλάθια του Τουφεγγή , οι κακές επιλογές στοίχησαν με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο σκορ με 34-60.

Το τέμπο πλέον ήταν με το μέρος των Bugs κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως και στο τελευταίο δεκάλεπτο με την διαφορά πλέον να έχει φτάσει σε ένα άλλο επίπεδο που οι Never Again δεν μπορούσαν να φτάσουν. Έτσι οι Bugs πήραν την νίκη με τελικό σκορ 47-80.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Νίκου Τασιούλα ο οποίος παραλίγο να πετύχει double double καθώς είχε 25 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Never Again πρωταγωνιστής είναι ο Κωνσταντίνος Τουφεγγής που έκανε double double με 11 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Never Again: Τιτίρλας , Μυλιόρδος 10 (1) , Χιώτης 6 (1) , Τσόρλαλης 11 (1) , Τουφεγγης 11 , Συρόπουλος 4 , Παπαϊωάννου , Ιωαννίδης 5 (1)

SKG Bugs: Χρήστογλου 5 (1) , Δασκάλου 6 , Παπαδόπουλος 10 (1) , Τασιούλας 25 (3) , Βακαλφώτης 2 , Λεφας 5 (1) , Βοσκάκης 16 , Μπούφος 8 , Δεληχρηστος 3 (1)