27/06/2024
HotDogz 17 18 13 13 - 61 -
Stefanina Timberwolves 19 7 28 19 - 73 -

Βροχή τα καλάθια στην νίκη των Stefanina Timberwolves!

Στο πρώτο δεκάλεπτο, ο αγώνας ξεκίνησε δυναμικά και ισορροπημένα. Οι ομάδες εναλλάσσονταν στο προβάδισμα, με τους παίκτες να δείχνουν αποφασιστικότητα και τακτική ευφυΐα. Οι Stefanina κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο τέλος του δεκαλέπτου με σκορ 17-19, χάρη στις ακριβείς επιθέσεις του Καλλιώρα και του Κλώνου, που βρήκαν τρόπους να ξεπεράσουν την άμυνα των HotDogz.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι HotDogz ανέβασαν τον ρυθμό και κατάφεραν να επιβληθούν στο παιχνίδι. Ο Ζάχος και ο Μπατσιούδης έδειξαν το ταλέντο τους με εξαιρετικές επιθετικές κινήσεις και σούτ, οδηγώντας την ομάδα τους σε ένα επιμέρους σκορ 35-26. Η άμυνα των HotDogz στέκεται στο ύψος της και κατάφερε να περιορίσει τις κινήσεις των Καλλιώρα και Κλώνου, αναγκάζοντάς τους σε αρκετά λάθη.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο ανατροπές και εντάσεις, με τους Stefanina να επανέρχονται δυναμικά. Ο Καλλιώρας και ο Κλώνος ηγήθηκαν μιας εντυπωσιακής αντεπίθεσης, καταφέρνοντας να φέρουν την ομάδα τους μπροστά με σκορ 48-54. Οι HotDogz προσπάθησαν να διατηρήσουν την ψυχραιμία τους, αλλά οι Stefanina ήταν ασταμάτητοι, εκμεταλλευόμενοι κάθε ευκαιρία για να πετύχουν κρίσιμα καλάθια.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Stefanina συνέχισαν την επιθετική τους πορεία, ενώ οι HotDogz φάνηκαν να χάνουν την ενέργεια και τον ρυθμό τους. Οι Καλλιώρας και Κλώνος συνέχισαν τις εξαιρετικές εμφανίσεις τους, οδηγώντας την ομάδα τους σε ένα τελικό σκορ 61-73. Οι HotDogz προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά η άμυνα των Stefanina ήταν αδιαπέραστη, εξασφαλίζοντας τη νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Λευτέρης Κλώνος ο οποίος μάζεψε 20 ριμπάουντ , μοίρασε 5 ασίστ και έκανε 4 τάπες.

Άξιος αναφοράς για τους HotDogz είναι ο Αργύρης Ζαχος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 24 πόντους και 16 ριμπάουντ.

HotDogz: Κατσικαρίδης 2 , Τεμέλκου 2 , Ζεμπεκίδης 13 (1) , Μπατσιουδης 20 (6) , Ζαχος 24

Stefanina Timberwolves: Αλεπάκης , Καλλιώρας 37 (6) , Καμαρούδης 14 (4) , Παχούμης , Γούσιος 4 , Κλώνος 4 , Μαυρουδής 11 (1) , Τσελεπας 3 (1)