03/05/2022
Kavlanta Hawks 16 4 2 6 - 28 -
Anonymous BC 22 13 14 11 - 60 -

Χαλαρά οι Anonymous!

Το βράδυ της Δευτέρας 2 Μαΐου στο Μπασκετάκι Αρένα, οι Αnonymous δυσκολεύτηκαν μόνο για ένα δεκάλεπτο από τους Kavlanta Hawks, παίρνοντας μία ακόμα νίκη με το ευρύ 28 – 60.

Οι Kavlanta ήταν πολύ ανταγωνιστικοί στο πρώτο δεκάλεπτο με Μπόικο, Μπήτρο και Κολυβά να βάζουν από 4 πόντους έκαστος, όμως οι πρωτοπόροι με τους Κώτσια, Ντούφα να σκοράρουν από 5 και τον Δρακόπουλο να ακολουθεί με 4 πόντους, είχαν προβάδισμα με 16 – 22.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι aΑnonymous έπαιξαν ωραίο μπάσκετ, μοίρασαν πολλές ασίστ και με το δίδυμο Κώτσια με 6 και Δρακόπουλο με 4 πόντους αντίστοιχα να οδηγούν την επίθεση, πήγαν στο ημίχρονο με το υπέρ τους 20 – 35.Για τους άστοχους Hawks, ξεχώρισε ο Πέτσας με 4 πόντους και αρκετά ριμπάουντ.

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψαν οι Anonymous το τρίτο δεκάλεπτο με τη διαφορά να πηγαίνει στους 27. Ο Στεφανάτος ήταν μπροστάρης στην επίθεση με 6 πόντους με τους Μπέλο και Δρακόπουλο να έρχονται από κοντά με 4, ενώ οι άστοχοι γηπεδούχοι σκόραραν μόνο δύο βολές με Πεντάρη και Πέτσα για το 22 – 49.

Στο ίδιο έργο θεατές ήμασταν και στην τελευταία περίοδο, με τους γηπεδούχους να βάζουν 6 πόντους με Πέτσα, Μπήτρο και Μπόικο και τους No name να διαμορφώνουν το τελικό 28 – 60 με 4 πόντους του Κώτσια, τρίποντο του Μπουτσικάκη και καλάθια από Στεφανάτο και Κουρτέση.

Betsson Mvp αναδείχτηκε ο Νίκος Δρακόπουλος με 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δημήτρης Πέτσας με 9 πόντους, 17 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Οι Kavlanta είχαν 11 / 45 δίποντα, 1 / 20 τρίποντα, 3 / 11 βολές, κατέβασαν 50 ριμπάουντ, μοίρασαν 4 ασίστ, έκλεψαν 7 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 18 λάθη. Οι Anonymous είχαν 23 / 42 δίποντα, 4:34 τρίποντα, 2 / 13 βολές, κατέβασαν 53 ριμπάουντ, μοίρασαν 19 ασίστ, έκλεψαν 11 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 10 λάθη.

Kavlanta Hawks (Τσαντές): Μπήτρος 6, Αλεβίζος, Πέτσας 9(17ρ.), Τσαντές , Μπόικο 6, Παπαδημητρόπουλος 2(12ρ.), Πεντάρης 1(6ρ.), Κολυβάς 4(7ρ.).

Anonymous (Φιλαρτζής): Μπουτσικάκης 6(7ρ.),Φιλαρτζής , Δρακόπουλος 12(8ρ.), Κώτσιας 15, Στεφανάτος 10, Κουρτέσης 5(8ρ.), Αλεφαντινός, Μπέλλος 7(8ρ.), Ντούφας 5(8ρ.).

Τι μας άρεσε: Το γρήγορο passing game των Anonymous.