22/02/2022
Cleveland Havaliers 8 17 10 8 - 43 -
Bonobo BC 17 14 24 24 - 79 -

Χαλαρά στην κορυφή οι Bonobo

Για τη 13η αγωνιστική του έβδομου ομίλου της Development II League οι Cleveland Havaliers (3-9) φιλοξένησαν στο κλειστό του Περιστερίου τους πρωτοπόρους Bonobo (11-1) με τους δεύτερους να κάνουν ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο μετατρέποντας το απλό προβάδισμα σε μια άνετη νίκη παίζοντας γρήγορα και θεαματικά!

Οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν από νωρίς τα ηνία της αναμέτρησης με τους Σπυριδάκη (10) & Σ.Μπάμπαλη (5) να ηγούνται φτάνοντας κοντά σε διψήφια διαφορά με φυσική συνέπεια το 8-17 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στη συνέχεια και με αιχμές του δόρατος τους Μαντά (6) & Συψή (5) πλησίασαν αλλά οι Ε.Μπάμπαλης & Παπασωτηρίου (από 4π) δεν τους επέτρεψαν περισσότερο από το 25-31 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Οι Bonobo πάτησαν το γκάζι μετά την ανάπαυλα, με τον Σ.Μπάμπαλη (19) να θυμίζει σούπερμαν και παρέα με τον Μπίτσικα (4) εκτόξευσαν την διαφορά στο +20, παρά την φιλότιμη προσπάθεια του Μαντά (8), με την τρίτη περίοδο να ολοκληρώνεται με 35-55.