68
Jackals 19 18 11 15 15 78 -
MnP 19 10 17 17 5 68 -

Χρειάστηκαν την παράταση οι Jackals!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με μεγάλη ένταση από τις δύο ομάδες. Οι Jackals και οι MnP επέδειξαν αποφασιστικότητα και συγκέντρωση στην εκτέλεση των φάσεων. Το σκορ παρέμεινε σε αδιέξοδο, με τις δύο ομάδες να διατηρούν ισορροπία. Οι παίκτες επέδειξαν εξαιρετικές τεχνικές και ανταλλάσσοντας καλάθια μεταξύ τους φτάσανε στην ισοπαλία.Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 19-19, καθιστώντας τον αγώνα ανοικτό και αβέβαιο για το μέλλον.

Με την έναρξη του δεύτερου δεκαλέπτου, οι Jackals άρχισαν να επιδίδονται σε έναν εντυπωσιακό συνδυασμό άμυνας και επίθεσης. Οι παίκτες τους εμφανίστηκαν αποφασισμένοι να αυξήσουν το προβάδισμά τους και να κυριαρχήσουν στο παιχνίδι. Από την άλλη πλευρά, οι MnP αντιμετώπισαν δυσκολίες στην άμυνά τους και δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν στην αύξηση του ρυθμού των Jackals. Μετά από ένα εντυπωσιακό δεύτερο δεκάλεπτο, το σκορ έφτασε στο 37-29 υπέρ των Jackals.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για τις δύο ομάδες. Ο ανταγωνισμός και η ένταση αυξήθηκαν καθώς πλησιάζαμε στο τέλος του αγώνα. Οι παίκτες και οι ομάδες επέδειξαν ανελέητη προσπάθεια για να κατακτήσουν τη νίκη. Οι φάσεις ήταν απολαυστικές και οι καλάθιες ακολουθούσαν ο ένας τον άλλον. Μετά από ένα αρχικό προβάδισμα των MnP, οι Jackals αντέδρασαν και κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ 48-46, καθιστώντας τον αγώνα πιο αμφίρροπο από ποτέ.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο αγώνας κορυφώθηκε. Οι Jackals ήταν αποφασισμένοι να κατακτήσουν τη νίκη χάρης τα καλάθια του Φιλιππίδη του Ζωγράφου και του Γκούμα, ενώ οι MnP δεν ήθελαν να παραδοθούν. Οι δύο ομάδες παρουσίασαν εξαιρετικές επιδόσεις και θέαμα στο γήπεδο. Οι Jackals κατάφεραν να αυξήσουν τη διαφορά τους στο σκορ, επιδεικνύοντας εξαιρετική επίθεση και άμυνα. Οι MnP δεν έχασαν την ελπίδα και πάλεψαν μέχρι το τέλος με τον Νταβαρινό και τον Μόκκα να προσπαθούν και να φτάνουν το παιχνίδι μέχρι και την ισοπαλία με τον αγώνα να τελειώνει στο 63-63.

Η παράταση ξεκίνησε με τους Jackals να δείχνουν ότι έχουν το πάνω χέρι με τα καλάθια να έρχονται το ένα μετά το άλλο , η άμυνα τους ήταν φοβερή και δεν άφησε χώρο στους MnP να πλησιάσουν το σκορ. Έτσι μετά από μια παράταση οι Jackals κατάφεραν να πάρουν μια καλή διαφορά και να κλείσουν το παιχνίδι με σκορ 78-68.

MVP του αγώνα είναι ο Αλέξανδρος Γκούμας ο οποίος πέτυχε double double με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Ενώ για τους MnP πρωταγωνιστής είναι ο Αλέξανδρος Μόκκας ο οποίος έβαλε 21 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Jackals: Μπουλγουράνος 10 , Καραμανώλης 2 , Τάσκας 6 (1) , Φιλιππίδης 15 (1) , Ζωγράφος Μ. 9 (3) , Ζωγράφος Κ. 13 (2) , Γκούμας 13 (1) , Σιώτας 8 , Χριστοφορίδης 2

MnP: Λάσκος 5 , Κυριαζής 8 , Κεχίδης Θ. , Νταβαρίνος 26 (1) , Κιοσέογλου , Στρουζας , Μόκκας 21 (1) , Κεχίδης Χ. 8