12/11/2019
Hall of Fame 16 16 18 7 - 57 -
Paliagoura 11 10 10 10 - 41 -

Χωρίς να δυσκολευτεί η Hall Of Fame!

Τη Δευτέρα το βράδυ 11 Νοεμβρίου στο κλειστό γήπεδο του Seven, η Hall Of Fame παίζοντας ωραίο μπάσκετ κατά διαστήματα, δε συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες και επικράτησε με 57 – 41 απέναντι στα Paliagoura.

Η Hall Of Fame προηγήθηκε δύο φορές με Σταυρόπουλο και Κριθαρούλα , αλλά τα Paliagoura με Κοντορουχά , Μούσουρα και τρίποντο του Τζανάκη πέρασαν μπροστά με 5 – 7. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα και με 4 πόντους του Κριθαρούλα , δίποντο του Δισακιά και τρίποντο του Πισιτέλη πήραν το προβάδισμα με 14-7. Καραγιάννης, Μούσουρας από τη μία και Πισιτέλης από την άλλη διαμόρφωσαν το 16 – 11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι «Πράσινοι» προσπαθούσαν να αντιδράσουν με Κασκάνη και Τομαρά να πετυχαίνουν από 4 πόντους , αλλά η Hall Of Fame είχε βρει ρυθμό στην επίθεση και με 8 πόντους του Κριθαρούλα , 4 του Κοντογιάννη και 3 του Γκιόκα πήρε διψήφια διαφορά(30-19). Κοντορουχάς και Σταυρόπουλος πέτυχαν από ένα καλάθι για κάθε ομάδα και διαμόρφωσαν το 32 – 21 σκορ ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο και πάλι οι φιλοξενούμενοι μπήκαν με διάθεση να κυνηγήσουν το ματς με 6 πόντους του Κασκάνη και βοήθειες από Τομαρά και Βελέντζα αλλά οι «Κόκκινοι» ήταν ασταμάτητοι στην επίθεση και προσφέροντας ωραίο θέαμα πέτυχαν 18 πόντους εκτοξεύοντας την διαφορά στους 19(50-31). Ο Δισακιάς(9) τράβηξε το κουπί στην επίθεση και τον βοήθησαν Σταυρόπουλος(5) και Χόντος(4).

Το ξεκίνημα του τέταρτου δεκαλέπτου ξεκίνησε με Βελέντζα, Μούσουρα και Κασκάνη να μειώνουν για τα Paliagoura, ενώ απάντησαν Γκιόκας και Σταυρόπουλος με τρίποντο (55 – 37).Τα τελευταία 5 λεπτά του αγώνα απέκτησαν διαδικαστικό χαρακτήρα. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με βολές από Τομαρά , Μούσουρα και δίποντο του Βελέντζα ενώ οι γηπεδούχοι με δίποντο του Χόντου διαμόρφωσαν το τελικό 57 – 41.

Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Σωτήρης Χόντος με 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ ,1 κλέψιμο και ωραία τσαλιμάκια στο τέλος, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γιάννης Βελέντζας με 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Συνολικά η Hall Of Fame είχε 18 – 41 δίποντα, 4 – 16 τρίποντα,9 – 17 βολές, κατέβασε 55 ριμπάουντ, μοίρασε 15 ασίστ, έκλεψε 3 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 12 λάθη. Τα Paliagoura είχαν 13 – 48 δίποντα, 3 – 28 τρίποντα, 6 – 19 βολές, κατέβασαν 38 ριμπάουντ, μοίρασαν 10 ασίστ, έκλεψαν 7 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 8 λάθη.

Hall Of Fame( Σταυρόπουλος): Χόντος 6(10ρ.), Πισιτέλης 5(6ασ.), Γκιόκας 5(3ασ.), Σταυρόπουλος 12 , Δισακιάς 11(10ρ.) , Κοντογιάννης 4 (11ρ.), Κριθαρούλας 14.

Paliagoura( Κοντορουχάς): Τζανάκης 3, Βελέντζας 7 (3ασ.), Κασκάνης 13(3ασ.), Καραγιάννης 2, Κοντορουχάς 2, Σουρλίγκας, Μούσουρας 7, Τομαράς 7(8ρ.).

Τι μας άρεσε: Η Hall Of Fame έβγαλε ωραίες φάσεις στην επίθεση μοιράζοντας και 15 ασίστ.