05/07/2021
Ανυπόταχτοι Γαλάτες 21 22 17 19 - 79 -
Orlando Tragics 4 16 17 15 - 52 -

Χωρίς να ιδρώσουν οι Ανυπότακτοι Γαλάτες!

Το απόγευμα του Σαββάτου, 3 Ιουλίου, για τον 10ο όμιλο της Development, Οι Ανυπόταχτοι Γαλάτες μετέτρεψαν σε περίπατο από την αρχή τον αγώνα απέναντι στους Orlando Tragics, επικρατώντας με 79-52!

Εκρηκτικό ξεκίνημα για τους Γαλάτες, καθώς με Καζάνα(4), Μαντά(5) και τρίποντο του Σταθάτου προηγήθηκαν 12 – 0. Οι Tragics βρήκαν σκορ μετά από 6 λεπτά παιχνιδιού με Αγαθόπουλο και Κολυβά , ενώ για τους γηπεδούχους Σταθάτος με νέο τρίποντο και Φραντζεσκάκης, Μαντάς, Καζάνας άνοιξαν περισσότερο την διαφορά (21 – 4).

Το ξεκίνημα του δεύτερου δεκαλέπτου βρήκε τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν γρήγορα πόντους με Κριαλάκο(5) και τρίποντο του Σουλτάτου.Η αντίδραση από τους Γαλάτες ήταν άμεση και με τον μπόμπερ Σταθάτο να βάζει ακόμα δύο τρίποντα και 4 πόντους του Καζάνα έκαναν το σκορ 37 – 12. Οι Tragics προσπάθησαν να μειώσουν με Κολυβά(4) και Αγαλόπουλο, ενώ Σταθάτος(4) και Μαντάς διαμόρφωσαν το 43 – 20 σκορ ημιχρόνου!