13/01/2024
SKG Sonics 18 22 22 11 - 73 -
Never Again 16 29 13 23 - 81 -

Υψηλό σκορ και νίκη για τους Never Again!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονο ενδιαφέρον, καθώς οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να καθορίσουν τον τόνο του παιχνιδιού. Οι καλύτεροι παίκτες των SKG Sonics, Λευκαδίτης και Τροφίδης, προσπαθούσαν να επιβάλουν τον ρυθμό της ομάδας τους, ενώ οι Never Again, με τους εκλεκτούς Τιτίρλα, Καμάρα και Συρόπουλο, ανταποκρίθηκαν κατάλληλα. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους SKG Sonics να προηγούνται με 18-16, υποδεικνύοντας έναν αγώνα γεμάτο ανατροπές.

Το δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια περίοδος όπου οι δύο ομάδες αντάλλαξαν χτυπήματα. Οι Never Again εκμεταλλεύτηκαν τις ικανότητες των Τιτίρλα, Καμάρα και Συρόπουλου, παραμένοντας στο προσκήνιο του παιχνιδιού. Ωστόσο, οι SKG Sonics με τους Λευκαδίτη και Τροφίδη διατήρησαν την πίεση, με το σκορ να δείχνει 40-45 υπέρ των Never Again στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, ο αγώνας εξελίχθηκε σε μια συναρπαστική μάχη, με τις δύο ομάδες να δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό στο παρκέ. Οι SKG Sonics προσπαθούσαν να καταφέρουν την ανατροπή, ενώ οι Never Again προσπαθούσαν να διατηρήσουν το προβάδισμα. Η ανταγωνιστικότητα ήταν εμφανής και το σκορ έκλεισε με 62-58 υπέρ των Sonics, υποσχόμενο ένα ακόμη πιο συναρπαστικό φινάλε.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Never Again κατάφεραν να ανατρέψουν και πάλι τα δεδομένα. Οι SKG Sonics πάλευαν για την διαφορά, αλλά οι εξαιρετικές επιδόσεις των Τιτίρλα, Καμάρα και Συρόπουλου οδήγησαν τους Never Again στη νίκη με σκορ 73-81.

MVP αναδείχθηκε ο Θεόδωρος Τιτίρλας ο οποίος έβαλε 24 πόντους και μοίρασε 4 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τους Sonics είναι ο Σπύρος Λευκαδίτης ο οποίος πέτυχε 28 όντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

SKG Sonics: Κωστούδης 3 (1) , Τροφίδης 19 (1) , Ρωμούδης 8 , Ευσταθίου 2 , Κωνσταντινίδης 7 (1) , Καποδίστριας , Κολέρδας 1 , Παπαδόπουλος 2 , Σιβένας 3 (1) , Χαρταμπιλας , Λευκαδίτης 28 (2)

Never Again: Τιτίρλας 21 (5) , Μυλιόρδος 2 , Παπαϊωάννου 2 , Συρόπουλος 14 (1) , Σπαθής , Λουκοβίτης 12 (1) , Τσαλκιτζής 1 , Καντυλτζόγλου 2 , Ψαλλίδας 7 , Καμάρας 12 (2) , Σαμαράς 4 , Κουλεμάνης 4