48
Coble 11 13 11 13 - 48 -
Brokers 4 12 10 15 - 41 -

Ζόρικη νίκη για τους Coble!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αυτό το οποίο έβαλε τους Coble σε ρόλο νικητή καθώς η φανταστική τους άμυνα σε συνδυασμό με τα αρκετά άστοχα σουτ των Brokers τους ώθησε στην δημιουργία μιας διαφοράς την οποία κλήθηκαν να κρατήσουν και μέχρι το τέλος , την ίδια στιγμή που οι Brokers περιορίστηκαν στους 4 πόντους.

Στην συνέχεια οι Brokers θα βρουν τα πατήματα τους και θα μπορέσουν να ανακάμψουν στο σκορ κυρίως με τον Βλάχο να πρωταγωνιστεί , ενώ από την άλλη πλευρά τον Ντίσλη να κυριαρχεί κάτω από το καλάθι και να δίνει στην ομάδα του το προβάδισμα που χρειαζόταν.

Στο σκορ για ακόμα μια περίοδο θα κρατηθεί σε χαμηλά επίπεδα και από τις δύο ομάδες καθώς τα αρκετά άστοχα σουτ και πολύ καλές άμυνες θα οδηγήσουν και τις δύο πλευρές σε αρκετά λάθη. Οι Coble με τις μεγάλες προσπάθειες του Παπία θα μπορέσουν να κρατηθούν μπροστά από τους Brokers οι οποίοι απειλούν ολοένα και περισσότερο.

Παρά τις προσπάθειες όμως τον Brokers στο τελευταίο δεκάλεπτο να καλύψουν την διαφορά και να πάρουν αυτοί την νίκη με τον Ζαφείρη και τον Βλάχο να πραγματοποιούν μια εξαιρετική εμφάνιση η ζημιά είχε ήδη γίνει από το πρώτο δεκάλεπτο και έτσι οι πιο έτοιμοι και συγκεντρωμένοι σε όλο το παιχνίδι Coble έφυγαν με την νίκη με τελικό σκορ 48-41.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Θεόδωρος Παπίας ο οποίος έκανε double double με 16 πόντους και 13 ριμπάουντ καθώς μοίρασε και 5 ασίστς.

Για την ομάδα των Brokers το όνομα που ξεχώρισε ήταν αυτό του Αναστάσιου Βλάχου ο οποίος άγγιξε το double double με 20 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Coble: Παυλογιάννης , Παπίας 16 (1) , Κεφαλάς 7 (1) , Κυριακόπουλος 2 , Ντίσλης 19 , Αλευράς 2 , Κοντογιώργος 2

Brokers: Πεχλιβάνης , Ζαφείρης 7 , Μαυρομανώλης , Μοσχάκης 4 , Χωρινός 6 , Βλάχος 20 (5) , Γάκης , Τσιταμπάνης 4

Τι μας άρεσε: Η αυτοσυγκέντρωση που έδειξαν οι Coble!